ג'יו-פן ומכרות ג'ין-גואה-שה

טיול יום אידיאלי בקרבת טאיפיי, טאיוואן

כשעה מהבירה טאיפיי מתמעטים הבניינים ומתחלפים בטבע פורח, וההרים המאפיינים את האזור גולשים ישירות לתוך הים. כאן יושבת אחת העיירות המפורסמות והציוריות של טאיוואן, העיירה ג'יו-פן (Jiǔfèn, 九份), ולצידה המכרות הנטושים…..

הכפר העתיק טאופינג

כפרם הקסום של בני הצ'יאנג במערב סצ'ואן

כ-130 קילומטרים מצ'נגדו, הרחק באזור אבה (ābà, 阿坝), אוטונומיה של בני המיעוט הטיבטי והצ'יאנג, יושב לו הכפר טאופינג (Táopíng qiāngzhài, 桃坪羌寨). הכפר הקטן של בני מיעוט הצ'יאנג נשמר בצורה מדהימה…..

מערות מוגאו (דונחואנג)

צלילה לתוך האוצרות המרהיבים של מחוז גאנסו

חוקרי הבודהיזם של המאות הקודמות לא יכלו בוודאי לשער שאחד האוצרות הגדולים ביותר בבודהיזם – ואחד האוצרות התרבותיים הגדולים ביותר בעולם – יתחבאו במדבר גובי היבש שבמחוז גאנסו, אלפי קילומטרים…..

ג'יה-יו-גואן

חומה מתפוררת וציורים עתיקים בליבו של מדבר גובי

למטיילים המחפשים לטעום אזור מעט שונה מסין, מחוז גאנסו שבצפון-מערב סין מסמל את נקודת המפגש העתיקה בין מזרח למערב. בעוד מחוז ש'ינג'יאנג הסמוך מזוהה יותר עם מרכז אסיה והאסלאם ונחשב…..

הבודהה הגדול של לשאן

חגיגה של בודהיזם במרחק נגיעה מצ'נגדו

בשנת 713 געשו הרוחות באזור העיר לשאן. הנהר המקומי, פראי ושוצף מתמיד, סירב לאפשר לספינות משא לעבור. הנזיר חאי טונג הבין אז את ייעודו בחיים – עליו להביא את רוח…..

בנייני הטולואו

הבתים המיוחדים של בני החאקה שווים את הנסיעה למחוז פוג'יאן

במחוז פוג'יאן (Fújiàn, 福建) היפייפה שבדרום-מזרח סין יש ערים מפותחות, טבע פראי, חופים נקיים והיסטוריה עשירה בת אלפי שנים. המחוז נחשב ליעד תיירותי מהמעלה הראשונה עבור סינים רבים, אך הוא…..

דאטונג ומערות יונגאנג

העיירה האפרורית בצפון סין מחביאה אוצר בודהיסטי מדהים

הרחק הרחק בצפון סין, בואך ערבות מונגוליה הפנימית, שוכנת דאטונג (Dàtóng, 大同) המנומנמת. מיקומה של העיר על דרכן של שיירות הגמלים המובילות מוצרים מסין אל מונגוליה והלאה קנה לה מקום…..

מוזיאון שאנגחאי

סודות ההיסטוריה והאמנות הסינית נחשפים במוזיאון העירוני המוצלח של שאנגחאי

מטיילים רבים מגיעים לסין כדי לחוות את התרבות העשירה והייחודית של המדינה. הם מבקרים בעיר האסורה, מטיילים לחומה הגדולה ונוסעים לחיילי הטרקוטה להתרשם מהיסטוריה המפוארת של המדינה. אך כאשר נכנסים…..

צבא הטרקוטה

מלכודות מוות, נהר כספית וחיילי חרס: מותו הסוער של הקיסר הראשון של סין מרתק לא פחות מחייו

צוואר של חייל מחרס. זו הייתה החתיכה הראשונה שהתגלתה על ידי שבעת האיכרים במחוז שאאנש'י, כשביקשו לחפור באר מים כדי להשקות את האדמה של הקומונה שלהם. השנה הייתה 1974, וסין…..

העיר האסורה

איפה ישנו הקיסרים, היכן הושלכה פילגש למותה ומה המספר הקוסמולוגי שמתחבא בכל מבניה: כל הסודות מאחורי העיר האסורה וכל האתרים שאסור להחמיץ בה

מערכת TravelChina מודה לפרופסור גידי שלח על עזרתו בהכנת הכתבה. העיר האסורה היא ללא ספק אחד מסמליה הידועים והחשובים של סין: המרכז העצום, על המבנים הארכיטקטוניים המרשימים שלו, היווה במשך 500…..