50 שנים למהפכת התרבות

הסיפורים הכואבים וההשלכות הקשות של העשור הכאוב של סין

ב-25 במאי 1966 תלתה יואן-דזה ניה, מרצה לפילוסופיה באוניברסיטת בייג'ינג, מודעה גדולה על קיר חדר האוכל של האוניברסיטה, ובו היא מאשימה את נשיא האוניברסיטה בפעילות בורגנית אנטי-מהפכנית. "האוניברסיטה כולה נמצאת…..

מוזיאון שאנגחאי

סודות ההיסטוריה והאמנות הסינית נחשפים במוזיאון העירוני המוצלח של שאנגחאי

מטיילים רבים מגיעים לסין כדי לחוות את התרבות העשירה והייחודית של המדינה. הם מבקרים בעיר האסורה, מטיילים לחומה הגדולה ונוסעים לחיילי הטרקוטה להתרשם מהיסטוריה המפוארת של המדינה. אך כאשר נכנסים…..

עמק נו ג'יאנג

בפינה הכי נידחת של יונאן מתחבאים להם כפרים אותנטיים, הרים ירוקים ונהר שוצף

"השמיים גבוהים והקיסר רחוק" (天高皇帝远) פתגם סיני עתיק זה מייצג היטב את האווירה באחת מהנקודות הרחוקות ביותר שיש בסין מהבירה בייג'ינג. בפינה הדרום-מערבית של סין, על הגבול עם בורמה, שוכן…..

צבא הטרקוטה

מלכודות מוות, נהר כספית וחיילי חרס: מותו הסוער של הקיסר הראשון של סין מרתק לא פחות מחייו

צוואר של חייל מחרס. זו הייתה החתיכה הראשונה שהתגלתה על ידי שבעת האיכרים במחוז שאאנש'י, כשביקשו לחפור באר מים כדי להשקות את האדמה של הקומונה שלהם. השנה הייתה 1974, וסין…..

העיר האסורה

איפה ישנו הקיסרים, היכן הושלכה פילגש למותה ומה המספר הקוסמולוגי שמתחבא בכל מבניה: כל הסודות מאחורי העיר האסורה וכל האתרים שאסור להחמיץ בה

מערכת TravelChina מודה לפרופסור גידי שלח על עזרתו בהכנת הכתבה. העיר האסורה היא ללא ספק אחד מסמליה הידועים והחשובים של סין: המרכז העצום, על המבנים הארכיטקטוניים המרשימים שלו, היווה במשך 500…..