גאנסו – הגעה ועזיבה2019-04-14T15:42:17+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | גאנסו

 

בטיסה

הכניסה האווירית המרכזית לגאנסו היא דרך שדה התעופה של לאנדז'ואו (Lánzhōu Zhōngchuān Jīchǎng, 兰州中川机场, או בקיצור: LHW), הממוקם כשבעים קילומטרים מהעיר. יש כאן למעלה מ-40 טיסות ליעדים מרכזיים בסין, וכן טיסות ליפן, קוריאה וסינגפור.

נמל התעופה מתחבר לעיר באוטובוס שאטל מס' 1 שיוצא מטרמינל הנחיתות של טיסות הפנים, ובכיוון ההפוך מ- Oriental Hotel. השאטל עולה 30 יואן, ויביא אתכם למרכז העיר תוך כשעה. השאטל פועל מהטיסה הראשונה עד האחרונה, ובכיוון ההפוך בין 5:30-19:00. מונית משדה התעופה למרכז העיר תעלה 120-140 יואן, ולתחנת הרכבת של העיר תעלה 150-170 יואן. יש לדאוג שהנהג מפעיל מונה או לסגור על מחיר מראש.

 

ברכבת

תחנת הרכבת של לאנדז'ואו (Lánzhōu Huǒchēzhàn, 兰州火车站) ממוקמת באזור הדרומי של מרכז העיר. מהתחנה יוצאות למעלה מ-45 רכבות ביום המחברות את לאנדז'ואו לשאר המחוז, כמו גם לש'י-אן, בייג'ינג וסצ'ואן. זאת הדרך המרכזית להגיע ללאנדז'ואו ממחוזות אחרים, וגם הדרך העדיפה להצפין ולבקר באתריה השונים של הפרובינציה. מומלץ לקנות כרטיסים בתחנת הרכבת עצמה.

 

באוטובוס

לא פחות מ-750 אוטובוסים יוצאים ונכנסים לגאנסו מדי יום דרך ארבע תחנות אוטובוסים, מתוכן שתיים מרכזיות: תחנת האוטובוסים המזרחית (Lánzhōu Qìchē Dōngzhàn, 兰州汽车东站) ממוקמת ליד תחנת הרכבת ומוציאה אוטובוסים למרבית אתרי הפרובינציה, כמו גם לצ'נגדו, ש'י-אן ועוד. התחנה המערבית (Lánzhōu Qìchē Xīzhàn, 兰州汽车西站) מוציאה מספר מצומצם יותר של אוטובוסים, ביניהם לש'יאחה.