מערות מוגאו2019-04-14T16:16:01+00:00

מערות מוגאו

איזור: גאנסו

סוג אטרקציה: דת ומקדשים

כשהגיעה השמועה למערב בדבר האוצר הדתי והתרבותי המתחבא אי שם בצפון דרך המשי, מעטים האמינו כי הדבר אפשרי. מאה שנים אחרי, ומערות מוגאו (Mogao Caves, Mògāo kū, 莫高窟) הן אחד מהאתרים החשובים בהיסטוריית הבודהיזם הסיני בפרט והבודהיזם בכלל: 500 מערות התפילה שנחצבו במצוק לאורך אלף שנים חושפות 45 אלף מטרים רבועים של ציורי קיר, פסלים מרשימים ומסמכים ייחודיים, באוצר שאין שני לו בעולם. המערות מציגות אמנות מרהיבה מהמאה ה-4 ועד המאה ה-14 וחושפות טפח מן החיים בשנים אלו, וקשה שלא להתרגש למראה הציורים המרהיבים המכסים אותן מקיר אל קיר. בין הציורים הרבים ניתן למצוא פורטרטים של מנהיגים מקומיים ודמויות היסטוריות מפורסמות, כמו גם עדויות בלעדיות למנהגים שנעלמו מסין, כמו ריקודים וטקסי קבורה מקומיים. המערות, הנקראות לעיתים "מערות אלף הבודהות" או "מערות דון-חואנג" על שם הקרבה לעיר המקסימה דון-חואנג, הן אתר חובה לכל חובב אמנות, היסטוריה, ארכיאולוגיה ותרבות.

מידע שימושי

הגעה: המערות נמצאות 25 קילומטרים מדון-חואנג. רוב המטיילים מגיעים בהסעות של האכסניות או במונית. ניתן לקחת גם אוטובוס מקומי.
מחיר כניסה: אפריל-אוקטובר: 160 יואן. נובמבר-מרץ: 80 יואן (כולל מדריך וכניסה למוזיאון).

שעות פתיחה: אפריל-אוקטובר: 8:20-18:00. נובמבר-מרץ: 9:20-17:30.

  1. הטיול במערות מתבצע עם מדריך בלבד, שלוקח את המטיילים למספר מערות המשתנה מדי יום. ההדרכות בסינית, אך יש שלוש פעמים ביום (9:00, 12:00 ו-14:00) מדריך באנגלית שעולה מעט יותר (בתוספת 20 יואן). מומלץ להביא פנס עצמאית. אסור לצלם בתוך המערות.
  2. אל תפספסו את המוזיאון המעניין של האתר, אשר משחזר מספר מערות ומסביר את שיטות הצביעה הייחודיות שנעשו במערות ואת הדמויות השונות המוצגות בהן.