צ'נגיאנג2019-04-14T16:09:04+00:00

צ'נגיאנג

מיקום גווילין ויאנגשואו

איזור: גווילין ויאנגשואו

סוג אטרקציה: כפרים

מקבץ הכפרים צ'נגיאנג (Chéngyáng, 程阳), שוכן מצפון לגווילין ומשתייך למחוז האוטונומי של מיעוט הדונג, סאן-ג'יאנג (Sānjiāng, 三江). האטרקציה המרכזית באזור היא גשר הרוח והמים בצ'נג-יאנג (Chéngyáng qiǎo, 程阳桥), גשר עץ מרשים זה, שחוצה את נהר לינגש'י ואורכו כ-65 מטרים, נבנה ב-1912 בטכניקה הייחודית לבני המיעוטים דונג ומיאו, ולמרבה ההפתעה בבנייתו לא נעשה שימוש ולו במסמר אחד! גשרים שנבנו בטכניקה כזו, נקראים גשרי רוח ומים, והגשר בצ'נג-יאנג הוא שנשמר בצורה הטובה ביותר. האזור הכפרי צ'נג-יאנג, הופך בהדרגה ליעד אהוב על תרמילאים – באזור יש 8 כפרים מסורתיים של מיעוט הדונג הגרים בבתי כלונסאות מקסימים, מוקפים בנוף פסטורלי של גבעות וגלגלי מים. במרכזו של כל כפר יש מגדל תוף, מגדלים אלו נבנו גם הם ללא מסמרים ומהווים את המרכז התרבותי של כל כפר, המפורסם שבהם נמצא בכפר מה-פאנג (Mǎpàng gǔlóu, 马胖鼓楼).

מידע שימושי

הגעה:רכבות מהירות מגיעות מגווילין (30-50 דקות, כ-30 יואן) או מגוי-יאנג (שעתיים, כ-100 יואן) לתחנת סאן-ג'יאנג דרום (Sānjiāng nán,  三江南) – מתחנת רכבת זו ניתן לתפוס מונית לאזור (חצי שעה, כ-50 יואן).
מחיר כניסה: אזור צ'נגיאנג: 60 יואן; מגדל התוף במה-פאנג: 10 יואן.

שעות פתיחה: כל היום.

מומלץ ביותר לא להגיע לצ'נג-יאנג כטיול יום מסאן-ג'יאנג אלא להישאר לפחות יומיים ולספוג קצת מהאווירה הרגועה של הכפרים באזור. תוכלו לישון בכפר מה-אן (Mǎ'ān,马鞍) הסמוך לגשר במספר בתי הארחה.