הגעה ועזיבה – שאנגחאי2019-04-14T15:50:56+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | שאנגחאי

 

בטיסה

 

כיאה לאחת הערים הגדולות בעולם, שאנגחאי היא העיר היחידה בסין שיש לה שני נמלי תעופה בינלאומיים. האחד, נמל התעופה פודונג (Shànghǎi Pǔdōng guójì jīchǎng, 上海浦东国际机场), המסומל כ- PVG, הוא נמל התעופה המרכזי לטיסות בינלאומיות ואילו השני, נמל התעופה חונגצ'יאו (Shànghǎi Hóngqiáo guójì jīchǎng, 上海虹桥国际机场, מסומל כ-SHA) מיועד בעיקר לטיסות פנים, אך מוציא גם לא מעט טיסות בינלאומיות. חאינאן איירליינס מפעילה שלוש טיסות ישירות מדי שבוע בין נתב"ג לשאנגחאי, וחברות רבות מפעילות טיסות עם עצירת ביניים אחת.

מנמל התעופה פודונג תוכלו להגיע למרכז העיר במהירות הבזק באמצעות רכבת המגלב (ראו הסבר למטה) לתחנת רחוב לונג-יאנג (Longyang road, 龙阳路站), ומשם להמשיך בקו 2 של מערכת המטרו הנהדרת של שאנגחאי, או לעלות מלכתחילה על קו 2 של המטרו, שמגיע גם עד נמל התעופה – תחנת המטרו נמצאת בין שני הטרמינלים. מלבד זאת, מנמל התעופה שאטלים במחירים מוזלים למרכז העיר וכן ליעדים נוספים באזור כמו חאנגדז'ואו, סודז'ואו, אי-וו ועוד. מונית מהנמל למרכז העיר תיקח כ-50 דקות ותעלה בערך 150 יואן.

מנמל התעופה חונגצ'יאו תוכלו גם כן לנסוע במטרו (קווים 2 ו-10 מגיעים לטרמינל 2) וגם הוא מציע שאטלים למרכז העיר שאנגחאי וכן לנמל התעופה פודונג. נסיעה במונית מנמל זה למרכז העיר תמשך בסביבות חצי שעה ותעלה כ-60 יואן.

 

ברכבת

 

לשאנגחאי ארבע תחנות רכבת: תחנת הרכבת של שאנגחאי (Shànghǎi zhàn, 上海站) – אליה מגיעים קווים מס' 1, 3 ו-4 של הרכבת התחתית; תחנת הרכבת הדרומית (Shànghǎi nán zhàn, 上海南站) – אליה מגיעים קווים מס' 1 ו-3 של הרכבת התחתית; תחנת הרכבת חונגצ'יאו (Shànghǎi Hóngqiáo zhàn, 上海虹桥站) – אליה ניתן להגיע באמצעות קווים 2 ו-10 של הרכבת התחתית; ותחנת הרכבת המערבית (Shànghǎi xī zhàn, 上海西站) – אליה ניתן להגיע בקו 11 של הרכבת התחתית; כולן יחד מחברות את המטרופולין העצום שאנגחאי למגוון רחב של יעדים גדולים כקטנים בכל רחבי סין. 

 

באוטובוס

 

בעיר שאנגחאי מספר מדהים של 40 תחנות לאוטובוסים בין עירוניים המתפעלות מספר מדהים לא פחות של 1,680 קווי אוטובוס לערים בכל קצוות סין! אבל הנסיעה למרחקים ארוכים אינה מומלצת באוטובוס, משום שאפילו אוטובוס לילה עם מיטות, פחות נוח מאשר ברכבת. לנסיעה של מספר שעות מועט לעומת זאת, אוטובוס הוא כנראה האופציה הנוחה (והיקרה) יותר, עם אפשרות על פי רוב לקנות את כרטיס האוטובוס מיד לפני היציאה. אוטובוסים להר הצהוב יוצאים מהתחנה שברחוב חו-טאי (Hùtài lù chéngtú kèyùn zhàn, 沪太路长途客运站), אוטובוסים לסודז'ואו ולחאנגדז'ואו יוצאים בין היתר מתחנת חו-טיה (Hùtǐe chéngtú kèyùn zhàn, 沪铁长途客运站).