הגעה ועזיבה – סצ'ואן2019-04-14T15:48:47+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | סצ’ואן

 

בטיסה

 

נקודת החיבור המרכזית לאתרי המחוז היא בירתה של סצ'ואן, צ'נגדו. לצ'נגדו שדה תעופה בינלאומי גדול, שוואנג-ליו (Chengdu Shuangliu International Airport, Chéngdū shuāngliú guójì jīchǎng, 成都双流国际机场. בקיצור: CTU), הממוקם 16 קילומטרים דרום-מערבית לעיר. כיאה למעמדה של סצ'ואן כבירת המערב, שדה התעופה של צ'נגדו הוא הגדול ביותר במערב סין, ויוצאות ממנו טיסות ליותר מ-70 יעדים במדינה ו-20 יעדים בינלאומיים. חברת התעופה סצ'ואן איירליינס (Sichuan Airlines) הסינית מפעילה טיסות ישירות מישראל לצ'נגדו. משך הטיסות 10-11 שעות והן יוצאות בימים שלישי ושבת. ניתן גם להגיע בטיסות סדירות מבייג'ינג (שעתיים וחצי, 500-800 יואן), קונמינג (שעה וחצי, 380-800 יואן)  ומש'י-אן (שעה וחצי, 400-650 יואן). שימו לב כי במסגרת ההגבלות על טיסות לטיבט, טיסות ללהסה שבטיבט דורשות אישורים מיוחדים.

ארבעה קווי שאטלים מחברים את נמל התעופה למרכז צ'נגדו, ויוצאים מטרמינל 1 (שער 3) ומטרמינל 2 (שער 5). קו מס' 1 נוסע ישירות למרכז העיר, ועולה 10 יואן. קו מס' 2 נוסע לתחנות הרכבת הדרומית והצפונית של צ'נגדו, ועובר במספר אזורים מרכזיים בעיר. קו מס' 3 נוסע לתחנות הרכבת הדרומית והמזרחית של העיר. הקווים מתחילים בין 6-7 בבוקר ונגמרים בשעות הקטנות של הלילה- תלוי בקו. מוניות משדה התעופה למרכז העיר אמורה לעלות כ-50 יואן- צאו דרך הטרמינל של הטיסות הפנימיות כדי להגיע לעמדת מוניות חוקיות. מוניות אלו אמורות להיות בצבעי צהוב-כחול או צהוב-ירוק. דרשו הפעלת מונה או עמדו על המקח- גם מונית חוקית עשויה לנסות להוציא מכם 100 יואן לנסיעה. אוטובוסים יוצאים משדה התעופה ישירות לאתרים תיירותיים כמו לשאן (כ-50 יואן, 10:30-18:30), מערכת ההשקיה בדו-ג'יאנג-יאן (כ-25 יואן, 11:00-18:00).

 

ברכבת

 

לצ'נגדו ארבע תחנות רכבת: תחנת הרכבת של צ'נגדו, הנקראת גם התחנה הצפונית (Chéngdū huǒchēzhàn, 成都火车站)  והיא התחנה המרכזית של העיר, ממנה יוצאות ומגיעות רכבות לבייג'ינג, שאנגחאי, ש'י-אן ועוד; תחנת הרכבת המזרחית (Chéngdū dōngzhàn, 成都东站) הגדולה, שמקבלת רכבות לערים הגדולות וליעדים מקומיים; תחנת הרכבת הדרומית (Chéngdū nánzhàn,成都南站) ששופצה לאחרונה, ומוציאה רכבות מהירות ליעדים רבים, ביניהם קונמינג וצ'ונג-צ'ינג. מתחנה זו יוצאת רכבת גם לשדה התעופה של צ'נגדו.

 

באוטובוס

 

7 טרמינלים של אוטובוסים מחברים בין צ'נגדו לחלקי סצ'ואן השונים ובין המחוז לשכנותיו: תחנת האוטובוסים המרכזית (Chéngdū qìchē zhǒngzhàn, 成都汽车总站), המשרתת בעיקר את הנוסעים לצ'ונג-צ'ינג ולנאן-נינג. מבין ארבעת 'תחנות השער'- תחנת השער הצפונית (Běimén qìchēzhàn, 北门汽车站), הדרומית (Xīnnánmén qìchēzhàn, 新南门汽车站), המזרחית (Dōngmén qìchēzhàn, 东门汽车站) והמערבית (Xīmén qìchēzhàn, 西门汽车站), תחנת השער הדרומית היא החשובה ביותר, והיא מוציאה אוטובוסים למרבית האטרקציות בסביבתה של צ'נגדו, כולל ג'יודז'איגואו, לשאן, פינג-לה, קאנגדינג ועוד. תחנות נוספות הן צ'ה-דיאן-דזה (Chádiànzi qìchēzhàn, 茶店子汽车站), המוציאה אוטובוסים לדאנבה, וגאו-סון-טאנג ( Gāosǔntáng qìchēzhàn, 高笋塘汽车站) המוציאה אוטובוס חוויתי (ואסור לתיירים זרים) ללהסה.