הגעה ועזיבה – ש'י-אן2019-04-14T15:49:34+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | ש’י-אן

 

בטיסה

 

שדה התעופה של ש'י-אן (Xī'ān Xiányáng Guójì Jīchǎng, 西安咸阳国际机场, המסומן כ-XIY). הנמל מקבל טיסות ממרבית הערים המרכזיות בסין ובכללן בייג'ינג, שאנגחאי, צ'נגדו, קונמינג, גווילין ועוד, ובנוסף מגיעות אליו טיסות ממספר לא מבוטל של יעדים בינלאומיים כמו הונג קונג, טאיפיי, טוקיו, סיאול, מוסקבה ופריז.

נמל התעופה נמצא כ-40 קילומטרים מצפון-מערב לעיר ש'י-אן, אך הוא מחובר בנוחות לעיר במערך של שאטלים מוזלים. קו מס' 1 (26 יואן, שעה נסיעה) נוסע משדה התעופה לתחנת ש'י-שאו-מן (Xīshāo mén, 西稍门), הסמוכה לעיר העתיקה ומוציא אוטובוס כל 20 דקות החל מ-7:20 ועד לנחיתה האחרונה. את הכרטיסים לשאטלים יש לקנות לפני העלייה לאוטובוס בדוכנים הנמצאים בתוך הטרמינלים. מחוץ לטרמינל אפשר לתפוס מוניות מורשות שייקחו אתכם למרכז העיר תמורת 100-120 יואן – חשוב מאוד לראות אם הנהג מפעיל מונה ואם לא לסגור את המחיר מראש! שימו לב שגם בעיר תיירותית כמו ש'י-אן אין לסמוך על יכולות האנגלית של הנהג ומומלץ להגיע מראש עם הכתובת או שם המקום אליו אתם רוצים להגיע רשומים או מודפסים בסינית.

 

ברכבת

 

ש'י-אן יושבת על הצטלבות של שש ממסילות הרכבת המרכזיות ביותר בסין, ולכן היא מקושרת ברכבות מהירות לערים רבות. כדי לאכלס את כל הרכבות הנכנסות אליה ויוצאות ממנה יש בעיר חמש תחנות רכבת, אך מתוכן רק שלוש משמשות לרכבות נוסעים. תחנת הרכבת של ש'י-אן (Xī'ān huǒchē zhàn, 西安火车站), היא התחנה המרכזית של העיר ומהווה כיום את התחנה העסוקה ביותר. התחנה נמצאת במיקום נוח בפאתי העיר העתיקה מצפון ומקושרת למגדל הפעמון בקווי אוטובוס רבים. שתי התחנות הנוספות הן תחנת הרכבת הצפונית (Xī'ān běi zhàn, 西安北站), ממנה יוצאות בעיקר רכבות מהירות לערים גדולות כמו בייג'ינג ושאנגחאי, ותחנת הרכבת הדרומית (Xī'ān nán zhàn, 西安南站) הקטנה בהרבה מהשתיים האחרות. 

 

באוטובוס

 

בש'י-אן שבע תחנות אוטובוס מרכזיות (נוסף על מספר תחנות מעט קטנות יותר), כאשר באופן כללי ניתן לומר שכל תחנת אוטובוס מוציאה אוטובוסים הנוסעים לכיוון שנושא שמה. התחנה החשובה מכולן היא כנראה תחנת האוטובוסים שאאנש'י ש'י-אן (Shǎnxī Xī'ān qìchē zhàn, 陕西西安汽车站), הנמצאת כ-100 מטר דרומית לתחנת הרכבת של ש'י-אן, וממנה יוצאים אוטובוסים למקומות רבים ובכללם לפינגיאו וכן ליעדים בגאנסו, בסצ'ואן ובפרובינציות רבות נוספות. זכרו כי הנסיעה למרחקים ארוכים אינה מומלצת באוטובוס אם ישנה אפשרות אחרת, משום שאפילו באוטובוס לילה עם מיטות, פחות נוח מאשר ברכבת. לנסיעה של מספר שעות מועט לעומת זאת, אוטובוס הוא כנראה האופציה הנוחה (והיקרה) יותר, עם אפשרות על פי רוב לקנות את כרטיס האוטובוס מיד לפני היציאה.