אוכל ביונאן2019-04-14T15:47:23+00:00

אוכל

מידע שימושי | יונאן

האוכל ביונאן מגוון וטעים מאוד, והמחוז ידוע במנות הנודלס שלו, כמו גם בעלי התה ובפטריות שלו. הנה כמה מנות מפורסמות של המחוז:

אטריות מעבר לגשר (Over-the-Bridge Rice Noodles, Guòqiáo mǐxiàn, 过桥米线) – המנה הידועה ביותר של יונאן היא מעין הוט-פוט פרטי, ומהווה ארוחה מלאה שבמרכזה ציר עוף לוהט עם שכבה עבה של שומן. כל שאר מרכיבי המנה: לרוב בשר חזיר או עוף, ירקות ולבסוף אטריות אורז, מגיעים בנפרד, והסועד צריך להכניס את החלקים למרק בשיטת עשה-זאת-בעצמך ולחכות מספר דקות עד שיתבשלו. למנה סיפור רומנטי מסורתי מאחוריה, ומסופר כי הומצאה על ידי אישתו של מלומד מקומי, שעבר לאי בודד למען לימודיו. היא נשאה לו את המנה מעבר לגשר כל יום, ומשם קיבלה המנה את שמה.

עוף מאודה בכלי חרס (Steam Pot Chicken, Qìguō jī, 汽锅鸡) – למנה המקומית המפורסמת הזו היסטוריה בת כמה מאות שנים, והיא הפכה לנפוצה בתקופת שושלת צ'ינג (1644-1911). מדובר במנה בריאה ומשביעה של נתחי עוף עם ג'ינג'ר וירקות במרק, המתבשלים בכלי חרס מיוחד עם חור במרכזו.

ברווז צלוי אי-ליאנג (Yiliang Roast Duck, Yíliáng kǎoyā, 宜良烤鸭) – המנה הטעימה מזכירה במקצת את ברווז פקינג המפורסם, אך היא מפורסמת בפני עצמה. הברווז נצלה עם תוספת מיוחדת של מחטים של עץ האורן, המספקים לו ארומה ייחודית. עור הברווז מוברש בדבש, הנותן לו גוון צהבהב ולעוף טעם שמיימי.