אקלים ביונאן2019-04-14T15:47:24+00:00

אקלים

מידע שימושי | יונאן

משלג על ההימלאיה ועד חום טרופי מחניק – יונאן העצומה לא זרה לשום צורה של אקלים ומשקעים. הזמן הטוב ביותר לבקר פה הוא אפריל-יוני, אז האביב נחשף ברוב תפארתו והלחות עוד לא בשמיים. בקיץ גשום ונעים יחסית, עם ממוצע של 25 מעלות; בחורף קר יחסית, עם 8-17 מעלות בינואר. עם זאת, הגיוון באקלים מאפשר לטייל פה בכל עונה, וכדאי לתכנן את הטיול לפי התקופה בה תגיעו. החוק הכללי פה הוא שככל שתדרימו תתקלו ביותר גשם.

קונמינג הכינוי שניתן לה, "עיר האביב", הוא אולי קצת מוגזם, אך מזג האוויר בקונמינג באמת ממוזג ונינוח יחסית למקומות אחרים בסין. החודש הקר פה הוא ינואר עם 8 מעלות בממוצע, בעוד החודש הכי חם הוא יולי עם 19 מעלות בלבד. בין מאי לאוקטובר צפו לגשמים, בעוד בחורף קר אך יבש.

צפון-מערב יונאן – ערוץ דילוג הנמר ואזור ליג'יאנג מתאפיינים לרוב במזג אוויר חמים, ללא הרבה גשם. באזורים הטיבטים אתם כבר עשויים להיות בגובה רב – שימו לב כי השמש הקופחת כאן מסוכנת מאוד, ויש להצטייד בקרם הגנה טוב. לעומת זאת, בלילה הטמפרטורות עשויות לצנוח משמעותית – הביאו ביגוד תרמי להגנה על חום גוף.

דרום יונאן – לש'י-שואנג-באנה כנראה תצטרכו להצטייד בבגדים קצרים, במטרייה ובחומר דוחה יתושים – דרום יונאן הטרופית מתאפיינת במונסונים ובלחות מחניקה הדומה למזג האוויר בתאילנד ובלאוס. לטראסות האורז ביואן-יאנג מומלץ להגיע דווקא בחורף, בין נובמבר לאפריל, אז הטראסות מתמלאות מים והצבעים שלהן במיטבם.