פסגת ויקטוריה2019-04-14T16:04:07+00:00

פסגת ויקטוריה

איזור: הונג-קונג ומקאו

סוג אטרקציה: אורבני

פסגת ויקטוריה (Victoria peak, 太平山) ממוקמת בגובה של כ-500 מטרים מעל פני הים, בצד המערבי של האי המרכזי, ומספקת נקודה אידיאלית לתצפית על כל הבניינים באי המרכזי של הונג-קונג, וכן על קאולון, שמעבר לנמל ויקטוריה. הפסגה הייתה בעבר מקום מגורים אקסקלוסיבי לאירופאים עשירים בהונג-קונג, וניתן לראות עליה עד היום וילות ענקיות. אם מזג האוויר טוב, מומלץ להסתובב ברגל במסלול ההליכה הנעים והמוצל שמקיף את הפסגה, שמתחיל ברחוב Lugard לא רחוק ממגדל הפסגה (Peak Tower), ולוקח בערך שעה, וממנו ניתן להשקיף מטה על העיר. אפשר גם לעלות לתצפית מגג הקניון שבנוי על הפסגה, תמורת דמי כניסה – הקניון הוא התחנה העליונה של הרכבת העולה על פסגת ויקטוריה, וניתן לקנות מראש כרטיס משולב לנסיעה ברכבת ותצפית מגג מגדל הפסגה (למרות שהנוף החינמי מהמסלול הליכה הוא גם מרשים מאוד).

מידע שימושי

הגעה: כדי להגיע למרגלות ההר סעו ב-MTR לתחנת Central וצאו ביציאה 2J. ההגעה לפסגה עצמה היא אטרקציה בפני עצמה – כבר יותר ממאה שנה שמופעלת רכבת (The Peak Tram) מתחתית ההר ברחוב Garden ועד לראשו. הרכבת יוצאת כל 10-15 דקות, והנסיעה היא משופעת ביותר ולכן נמשכת רק מספר דקות. מלבד זאת תוכלו גם ללכת בשביל הרגלי או לחלופין לנסוע באוטובוס (קו 15, שנוסע מהנמל לפסגה וחזרה). 
מחיר כניסה: רכבת הפסגה: 32 דולר הונג-קונג לכיוון אחד או 45 הלוך-חזור; מגדל הפסגה: 50 דולר הונג-קונג. ניתן לקנות כרטיס משולב לרכבת ולמגדל ב-77 דולר הונג-קונג לכיוון אחד ו-90 להלוך-חזור.
שעות פתיחה: ניתן לעלות לפסגה בכל שעה. מגדל התצפית: שני-שישי – 10:00-23:00, שבת, ראשון וחגים: 8:00-23:00; רכבת הפסגה פועלת בין השעות 7:00-24:00.

מומלץ לעלות לפסגה שעה לפני השקיעה, וכך ניתן להתרשם מהונג-קונג גם באור וגם בגרסה המוארת של הלילה. זמן מומלץ נוסף הוא ממש בשעת הפתיחה לפני שמתחילים התורים…