בייג'ינג – הגעה ועזיבה2019-04-14T15:40:30+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | בייג׳ינג

 

בטיסה

 

בייג'ינג היא כידוע עיר הבירה של סין, ובהתאם לכך היא מתהדרת בנמל תעופה בינלאומי חדש מהגדולים בעולם שנבנה ב-2008 לקראת המשחקים האולימפיים, ונקרא באופן לא מקורי במיוחד "נמל התעופה הבינלאומי של הבירה בייג'ינג" (Běijīng shǒudū guójì jīchǎng, 北京首都国际机场) וידוע בעולם כ-PEK. טיסות ישירות סדירות של אל-על ושל חברת חאינאן איירלינס הסינית יוצאות כל יומיים מנתב"ג לבייג'ינג ומלבדן יש עוד שלל חברות תעופה שמציעות טיסות עם עצירת ביניים. טיסות פנימיות אל בייג'ינג וממנה מתבצעות מנמל התעופה הבינלאומי וכן משדה התעופה נאניואן (Běijīng nányuàn jīchǎng, 北京南苑机场).

נמל התעופה הבינלאומי מחובר לעיר באמצעות רכבת האקספרס המיוחדת של נמל התעופה (20 דקות, 25 יואן), אשר מחברת בין טרמינלים 2 ו-3 ומתחברת למערכת הרכבת התחתית המצוינת של העיר. בנוסף יש משדה התעופה צי של קווי שאטל ליעדים רבים בעיר (ואף בטיאנג'ין) אך שימו לב שאם הטיסה שלכם נוחתת או ממריאה מאוחר בלילה תאלצו לקחת מונית (בערך בין 23:00-6:00). מוניות מורשות תופסים מחוץ לטרמינל ברציפים המיועדים לשם כך, נסיעה למרכז העיר בייג'ינג בלילה תמשך כ-50 דקות ומחירה עומד על 100-200 יואן – חשוב מאוד לראות אם הנהג מפעיל מונה ואם לא לסגור את המחיר מראש! כמו כן אל תבנו על יכולות האנגלית של הנהג שכנראה לא קיימות, מומלץ להגיע מראש עם הכתובת או שם המקום אליו אתם רוצים להגיע רשומים או מודפסים בסינית.

 

ברכבת

 

לבייג'ינג חמש תחנות רכבת: תחנת הרכבת של בייג'ינג (Běijīng zhàn, 北京站) – אליה מגיע קו מס' 2 של הרכבת התחתית; תחנת הרכבת הדרומית (Běijīng nán zhàn, 北京南站) – אליה מגיע קו מס' 4 של הרכבת התחתית; תחנת הרכבת הצפונית (Běijīng běi zhàn, 北京北站) – אליה ניתן להגיע באמצעות קווים 2, 4 ו-13 לתחנת ש'י-דז'ה-מן (Xīzhímén, 西直门); תחנת הרכבת המערבית (Běijīng xī zhàn, 北京西站) – אליה ניתן להגיע בקו 9 ו-7 של הרכבת התחתית; ותחנת הרכבת המזרחית (Běijīng dōng zhàn, 北京东站) – שכיום לא משמשת לרכבות נוסעים. כולן יחד מחברות את הבירה לכל הקצוות והפינות המרוחקות של הארץ העצומה הזאת, בעזרת מעל ל-700 רכבות שיוצאות מהבירה ביום. 

 

באוטובוס

 

בעיר בייג'ינג לא פחות מ-19 תחנות לאוטובוסים בין עירוניים! גם באוטובוסים ניתן להגיע כמעט לכל רחבי סין אך הנסיעה למרחקים ארוכים אינה מומלצת באוטובוס, משום שאפילו באוטובוס לילה עם מיטות, פחות נוח מאשר ברכבת. לנסיעה של מספר שעות מועט לעומת זאת, אוטובוס הוא כנראה האופציה הנוחה (והיקרה) יותר, עם אפשרות על פי רוב לקנות את כרטיס האוטובוס מיד לפני היציאה.