בריאות וחיסונים2020-02-09T09:54:02+00:00

בריאות וחיסונים

בניגוד למספר מדינות אחרות, בכניסה לסין אין חובה להתחסן נגד שום מחלה. עם זאת, כדי להיות על הצד הבטוח ביותר, רוב הטסים לסין מתחסנים נגד מספר מחלות, ולמטיילים בכפרים רצוי לקחת גם כדורים ליתר ביטחון. על כן, בטרם הטיול מומלץ בחום לגשת להתייעצות באחת ממרפאות המטיילים של משרד הבריאות או של קופות החולים ולהתייעץ עם רופא מומחה. להלן הסבר כללי על חיסונים פופולריים וכדורים מומלצים לפני נסיעה לסין. שימו לב כי מדובר בהסבר בלבד, ואין הכתוב מחליף ביקור אצל רופא מומחה.   

 

חיסונים מומלצים לסין

 

על פי רוב מומלץ להתחסן כנגד צהבת A ו-B, טיפוס הבטן, טטנוס ודלקת המוח היפנית, אך ההמלצות עשויות להשתנות על פי אופי הטיול (אזורים בסין, משך שהות בכפרים, עונה וכו'). את החיסונים מומלץ להתחיל לפחות חודשיים לפני הנסיעה, משום שחלק מהחיסונים ניתנים במספר מנות לאורך תקופה או דורשים תקופה מסוימת של שהייה בארץ לאחר החיסון. 

 

תרופות מומלצות

 

  1. מלריה – נכון להיום ברובה המוחץ של סין אין סכנה ממשית למלריה, ועם זאת עבור מטיילים המתכננים טיולים ממושכים באזורים כפריים במחוז יונאן או באזורים נידחים אחרים מומלץ להצטייד ב"מלרון" ליתר ביטחון. מטיילים אחרים יכולים להסתפק בתכשירים ומכשירים מרחיקי יתושים. שימו לב כי הבאת "סנו די" מהארץ לא תפתור את הבעיה – היתושים בסין שונים מאוד מאלו הישראלים, ועל כן יש להצטייד בדוחה יתושים מקומי בלבד.
  2. מחלת גבהים – מחלת גבהים היא סכנה של ממש באזורים כמו מערב סצ'ואן, צפון מערב יונאן, פרובינציית צ'ינגחאי וכמובן טיבט. לנוסעים לאזורים אלו מומלץ להצטייד מראש בכדורים למניעת המחלה וכן להישמע היטב להוראות הרופאים בנושא.

 

תיק עזרה ראשונה

 

מומלץ ביותר לקחת עמכם מהארץ מספר מוצרים לטיפול בצרות בסיסיות שאתם עלולים להיתקל בהם. זכרו שלמרות שבתי מרקחת בסין תוכלו למצוא בכל פינה, על המוצרים כתוב רק בסינית ואנגלית איננה שפה שגורה כך שתתקשו לקבל עזרה מהמוכרים והרוקחים. רשימה חלקית של מוצרים מומלצים: משכך כאבים, תרופה נגד שלשול דוגמת אימודיום, תרופה נגד חום והצטננות, תרופה נגד שיעול, אנטיביוטיקה לחרום, שפתון, קרם הגנה, פלסטרים ומשחה לחיטוי. לסובלים ממחלה מתמשכת או אלרגיה כלשהי, מומלץ כמובן להצטייד מראש בתרופות הנחוצות להם לאורך כל התקופה. 

 

ביטוח בריאות לסין

 

לא משנה לכמה זמן אתם נוסעים, מומלץ ביותר לרכוש ביטוח בריאות לחו"ל. בעוד סין בהחלט התקדמה מבחינה רפואית בעשורים האחרונים, הרי שעדיין יש לה כברת דרך לעבור בתחום הרפואה. לכן ודאו כי אתם אכן עושים ביטוח רפואי מקיף, ולמטיילים הרציניים מומלץ להוסיף כמה שקלים ולהבטיח גם חילוץ והצלה. 

 

מרפאות ובתי חולים בסין

 

בתי חולים מערביים הולכים ונהיים נפוצים יותר בסין, וכיום כמעט בכל עיר גדולה או תיירותית ניתן למצוא אותם. לצד זאת, ברבים מבתי החולים האלו אין רופאים או אנשי צוות אחרים דוברי אנגלית, מה שהופך את הביקור בהם למאתגר במיוחד. אמבולנסים בסין לא בהכרח נושאים עמם ציוד רפואי מתקדם, ובמידת האפשר עדיף לא לחכות להם ולתפוס מונית הישר לבית החולים. באזורים כפריים קיימות מרפאות ולפעמים אף בתי חולים אך חסר בהם רופאים איכותיים כמו גם תרופות וציוד רפואי. יתרה מכך, הם עשויים לסרב לקחת על עצמם את האחריות שבטיפול בזרים, אפילו במקרה חרום. על כן בכל מקרה של צורך בטיפול רפואי, מוטב להגיע בהקדם האפשרי לאזור מפותח יותר. לרשימת בתי חולים עם צוות דובר אנגלית על פי אזורים בסין לחצו כאן.

 

מספרי חרום

 
מכבי אש: 119
משטרה: 110
עזרה ראשונה/אמבולנס: 120
תאונת דרכים: 122

בהונג קונג – משטרה, מכבי אש, עזרה ראשונה/אמבולנס: 999

 

למידע על זיהום אוויר בסין לחצו כאן