מסלול הדלת האחורית2019-04-03T10:00:18+00:00

מסלול הדלת האחורית

מסלול הדלת האחורית

על המסלול

מסלול: צ'נגדו >> קאנגדינג >> טאגונג >> ליטאנג >> יאדינג >> יובנג >> שאנגרי-לה >> ליג'יאנג >> ערוץ דילוג הנמר >> דאלי >> קונמינג 

המסלול החביב על הישראלים עובר דרך רבות מהאטרקציות המרכזיות של יונאן וסצ'ואן, ואין בו רגע דל. במסע שלכם תעלו במעברי הרים תלולים, תצנחו לעמקים מופלאים ותתארחו בכפרים נידחים. אתם תחושו מסוחררים מהאוויר הדליל של טאגונג ותתרשמו מהארכיטקטורה המופלאה של בני הנאש'י בליג'יאנג. "הדלת האחורית" היא, ללא עוררין, אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את התרבות, הנוף וההיסטוריה של המיעוטים האתניים בסין ושל הטריטוריות הטיבטיות. עם זאת, היא מספקת לא מעט אתגרים: השירותים הבסיסיים (לינה, אוכל) דלילים לאורך חלק מהדרך, והנסיעות הארוכות והמפותלות עשויות להתיש גם את המטייל הוותיק ביותר. איתני הטבע ונהגים הפכפכים מבטיחים שתתקעו בדרך לפחות פעם-פעמיים, והאיום של מחלת הגבהים מרחף מעל הרמה הטיבטית שבצד הסצ'ואני. ובכל זאת, מדובר במסלול יוצא דופן המשלב טבע קסום עם תרבויות עשירות, והוא שווה כל רגע.

בצידו הסצ'ואני, עובר המסלול בדרך סצ'ואן-טיבט הדרומית, כביש ארוך ופתלתל העובר בין כפרים טיבטים קסומים והרים מושלגים; בצידו היונאני עובר המסלול בדאלי ובליג'יאנג, שתיים מהעיירות המפורסמות בשאנגחאי. בין לבין תוכלו לאבד נשימה במקדשים של טגאונג ושאנגרי-לה, ולבחון את הכושר שלכם בטרק יובנג או במסלול יאדינג המפורסם.

לקריאה על דרך סצ'ואן-טיבט הצפונית, לחצו כאן

 

 

זמן מומלץ: 2-3 שבועות

מתאים במיוחד ל: צעירים, תרמילאים

אטרקציות מרכזיות

את מסלול "הדלת האחורית" ניתן לעשות בשני אופנים: להתחיל מצ'נגדו שבמחוז סצ'ואן ולהתקדם ליונאן דרך הטריטוריות הטיבטיות; או להתחיל בקונמינג שביונאן, להתקדם צפון-מערבה ולסיים בצ'נגדו. בכל דרך שתבחרו המסלול הינו זהה, ונקודת ההתחלה תלויה במסלול הכללי שלכם. מובא להלן המסלול מצ'נגדו ועד קונמינג.

שימו לב: אל תוורתו על המסלול רק כי אתם קצרים בזמן. מטיילים רבים נוסעים מקונמינג לדאלי, ליג'יאנג וערוץ דילוג הנמר – וחוזרים משם לקונמינג. גם בסצ'ואן ניתן לנסוע ולבקר באתרים המשובצים על כביש טיבט-סצ'ואן הדרומי ולחזור חזרה לצ'נגדו.  

מלבד מרכז המחקר לפנדה הגדולה אין בצ'נגדו (Chéngdū, 成都) הרבה אטרקציות מרשימות, מזג האוויר בה אפרורי וגשום לעיתים קרובות, ובכל זאת אי אפשר שלא להתאהב בבירה של סצ'ואן. קצב החיים בה איטי בהרבה מערים אחרות בסין והתפתחה בה תרבות מרתקת של בילוי בפארקים וישיבה נינוחה בבתי התה השלווים שבתוכם. את הריגושים מספקים האוכל החריף-חריף שיגרום לאמיצים ביותר לדמוע וחיי הלילה התוססים המתחבאים מאחורי החזות השלווה של העיר. בנוסף, ההיסטוריה המרשימה של האזור הפורה ביותר בסין באה לידי ביטוי במוזיאונים ובמקדשים מרשימים בתוך העיר ובסביבתה, כמו גם בעיירות העתיקות הסובבות אותה.

הגעה: בתור עיר הבירה של המחוז, לצ'נגדו שדה תעופה גדול ותחנת רכבת המקבלת ומוציאה קווים רבים. ניתן להגיע אליה בקלות כמעט מכל עיר גדולה אחרת בסין. 
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

קסמה הטבעי של דאנבה (Danba, Dānbā, 丹巴), השוכנת על גדות נהר עמוק בין הרים, ובמיוחד קסמם של הכפרים הסובבים אותה, מושך מטיילים אמיצים הרוצים לרדת קצת ממסלול הטיול הרגיל בסין. האזור לא נמצא בדיוק על הכביש הטיבט-סצ'ואני, אך יש הבוחרים לשבצו במסלול בשל נופו הייחודי, ובכללו מגדלי השמירה הפזורים בין בתי המתיישבים ושטחי הגידול שלהם. מגדלים אלו מיתמרים לגבהים הנעים בין מטרים ספורים ל-60 מטרים, הם נבנו לפני 700-1200 שנים ומהווים עד היום זכר לתרבות העתיקה של בני מיעוט צ'יאנג החיים באזור. בנוסף שוכנים במקום טיבטים ידידותיים, המסבירים פנים למטיילים. אפשר להעביר בכיף יום-יומיים בדאנבה ובכפרים באזור, בטיול בין המגדלים ובמשחק עם הילדים המקומיים.

הגעה: אוטובוס מצ'נגדו יוצא ב-6:30 בבוקר מהתחנה הצפון-מערבית (Chádiànzi kèyùnzhàn, 茶店子客运站;י71 יואן, כ-8 שעות). מקאנגדינג יוצאים אוטובוסים מדי יום ב- 7:30 ו-14:30 (55 יואן, 3 שעות). מטאגונג ניתן לקחת מיני-וואנים פרטיים (6 שעות).
מחיר כניסה: חינם, לחלק מהכפרים בסביבה עלות כניסה משתנה.

שעות פתיחה: כל היום.


לאחר סיור בן מספר שעות בדאנבה, קחו מונית או מכונית מקומית וסעו לבקר באחד הכפרים הנמצאים בסביבתה.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

קאנגדינג (Kangding, Kāngdìng 康定) המקסימה מהווה מעין נקודת מעבר בין צ’נגדו הסינית למרחב הטיבטי. כאתר מסחר מרכזי בעבר בין סין לטיבט, קאנגדינג מתפקדת היום כשער למסע על הכביש המהיר סצ'ואן-טיבט, הצפוני והדרומי כאחד. העיירה הנחמדה, הבנויה לאורך הנהר, מכילה בתים טיבטים מפוארים ואנשים לבביים במיוחד. בצלעי ההרים מסביב תראו כתבים בודהיסטים חרוטים בטיבטית, וביום עם ראות טובה תוכלו אף לראות את דמותו של גונגה שאן (Gònggā shān, 贡嘎山), ההר האימתני הנישא לגובה של 7,556 מטרים. יש במקום מספר מסלולי טיול מקסימים כמו גם מקדשים נחמדים, ואפשר בקלות להעביר מספר שעות בעיירה הנחמדה. אל תתנו לנסיעה הארוכה להפחיד אתכם – מדובר בנסיעה חווייתית דרך מעברי הרים ועמקים קסומים, שתשאיר אתכם פעורי פה.

הגעה: טיסה: מדי יום יוצאות בין טיסה אחת לשלוש מצ’נגדו לקאנגדינג בשעות הבוקר (כשעה, 600-1000 יואן). אוטובוס: אוטובוסים תדירים יוצאים מתחנת האוטובוס של השער הדרומי החדש בצ'נגדו (Xīnnánménqìchēzhàn, 新南门汽车站) לתחנת האוטובוסים של קאנגדינג (105-120 יואן, 7 שעות). מטאגונג (40 יואן, 4 שעות) ומליטאנג (80 יואן, 9 שעות) תנועת האוטובוסים דלילה בהרבה.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

אם יש לכם רק כמה ימים וברצונכם לטעום את החיים הטיבטים – טאגונג (Tagong, Tǎgōng, 塔公) היא המקום עבורכם. זוהי אחת העיירות היפות שתתקלו בהם באזור, והנסיעה אליה עוברת בין נופים משגעים. העיירה הפצפונת מוקפת מרחבי דשא אינסופיים, בהם יושבים הטיבטים ולוגמים תה מחמאת יאק להנאתם – והיו בטוחים שתוזמנו להצטרף לפיקניק. במקום נמצא מקדש טאגונג הגדול והידוע בו עדיין מתפללים מדי יום, ובמורד הדרך תחזו במבנה ענק ומוזהב מוקף דשא – זוהי הפגודה המוזהבת של מו-יה (Mùyǎ jīntǎ, 木雅金塔).

הגעה: אוטובוס מקאנגדינג יוצא לפה פעם ביום ב-6 בבוקר (50 יואן, 3 שעות), אך רוב המטיילים חולקים מונית או מיניוואן מתחנת האוטובוסים של קאנגדינג.
מחיר כניסה: חינם (הכניסה למקדש עולה 20 יואן).

שעות פתיחה: כל היום.

  1. שימו לב לקחת את הטיול במקום ברוגע – טאגונג היא התחנה הראשונה בדרך שגובהה (3,750 מ') עשוי ליצור מחלת גבהים, ומאמץ ביום הראשון עשוי לגרום לכם להרגיש רע ביום השני
  2. השכימו לקום ולכו לראות את המקומיים מתפללים במנזר בבוקר. התפילה נערכת סביבות 6:30-7:00 והיא הדבר הקרוב ביותר לתפילה טיבטית אותנטית שתראו. בררו במקום את שעת התפילה המדויקת.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

העיירה הכפרית המקסימה ליטאנג (Litang, Lǐtáng 理塘) נמצאת במרחק של שמונה שעות עוצרות נשימה מקאנגדינגומסמלת עבור רוב המטיילים את סופו של הכביש הדרומי. ליטאנג מהווה הזדמנות מצוינת לחזות בכמה מהמסורות הידועות ביותר של טיבט, כולל קבורת שמיים ורכיבה על סוסים. עם הליכתם ברחובותיה הטיבטים תוכלו לחוש את אווירת הקודש השורה במקום, שהיה למקום הולדתם של שני דאלי לאמה. באוגוסט הופכת העיירה לאתר תיירות שוקק, עם פסטיבל הסוסים הטיבטי שליטאנג ידועה בו. אך אל תתנו לתאריך להפריע לכם – מדובר במקום מקסים ובפנינה טיבטית אמיתית.

הגעה: אוטובוס מקאנגדינג יוצא לפה ב-7:00 וב-9:00 בבוקר (90.5 יואן, 9 שעות), אך רוב המטיילים חולקים מונית או מיניוואן מתחנת האוטובוסים של קאנגדינג.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


במידה ואתם מגיעים לפסטיבל הסוסים, תדאגו להזמין מקום לינה זמן רב מראש. היזהרו- הטיבטים נוהגים לשתות הרבה לכבוד החגיגה והם לעיתים גולשים לאלימות.

שמורת הטבע יאדינג (Yading Nature Reserve, Yàdīng fēngjǐngqū, 亚丁风景区) שבמחוז סצ'ואן היא אחד הסודות השמורים של הממלכה הטיבטית. למערביים היא אמנם תגלית חדשה יחסית, אבל לטיבטים היא מהווה אתר קדוש וחשוב כבר קרוב לאלף שנים. השמורה מציעה מסע מאתגר בינות נופים עוצרי נשימה של אגמים מרהיבים, כשברקע מתנשאות במלוא הדרן שלוש פסגות מושלגות בעלות מעמד קדושה בעולם הטיבטי: "הר החוכמה” (Jampelyang), "הר הכח” (Chana Dorje), ו"הר החמלה" (Chenresig). כל אלו מגובים בהליכה בגבהים מסחררים (4,000-5,000 מטר מעל פני הים) ובמפגש עם טיבטים מקסימים.

הגעה: ראשית יש להגיע לדאוצ'נג (Dàochéng, 稻城). אוטובוס מתחנת השער הדרומי החדש בצ'נגדו (Xīnnánmén qìchēzhàn, 新南门汽车站) לדאוצ'נג עוזב פעם ביום ב-10 בבוקר (כ-22 שעות, 240 יואן) – האוטובוס עוצר ללילה בקאנגדינג שם תצטרכו לארגן לינה לעצמכם. לחלופין ניתן לטוס מצ'נגדו לדאוצ'נג, עם טיסות הנערכות כל יום ולעיתים מספר פעמים ביום (שעה, 600-700 יואן). ההמלצה היא כמובן לשלב את השמורה עם מסע אל הדלת האחורית, המחברת בין יונאן וסצ'ואן ועוברת בטריטוריות הטיבטיות באזור: מקאנגדינג – אוטובוס (11 שעות, 150 יואן) יוצא ב-6:00 בבוקר; מליטאנג – מיני-ואנים (3 שעות, 300-400 יואן ל-7 אנשים) יוצאים מחוץ לתחנת האוטובוסים; ומשאנגרי-לה – אוטובוס (10 שעות, 100 יואן) יוצא ב-7:00. מדאוצ'נג תוכלו לקחת מיני-ואן לכפר ריווה (Rìwǎ, 日瓦) השוכן למרגלות השמורה.
מחיר כניסה: מחיר הכניסה לשמורה 270 יואן (150 יואן לכניסה + 120 יואן לשאטל). הכרטיס תקף לשלושה ימים בלבד, כך שיש לנהל היטב את השהות בשמורה.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

עמק יובנג (Yǔbēng, 雨崩) שעל גבול יונאן-טיבט, הוא אחד המקומות היפים והפחות ידועים במחוז יונאן ואף בסין כולה והוא הפך בשנים האחרונות לאבן שואבת לתרמילאים הרתפקנים, שמבקשים לברוח מעיירות התיירות הסיניות השחוקות ולחוות קצת מהנופים הפראיים של סין והרמה הטיבטית. העמק נהנה מרקע נופיו המרהיבים של הר מיילי (Méilǐ xuě shān, 梅里雪山), הנקרא בפי הטיבטים המקומיים ה"קאווה קארפו" (Khawa Karpo, ཁ་བ་དཀར་པོ།) ומתנשא לגובה של 6,480 מטרים מעל פני הים. החוויה של טרק יובנג היא שילוב מושלם של טבע ותרבות כאשר הנופים העוצמתיים משתלבים עם דגלי התפילה הטיבטיים ושלל עולי הרגל שמחייכים ללא הפסקה ומברכים לשלום את המטיילים. המסלול הנפוץ ביותר באזור הוא "הקורה הקטנה" (Small Kora), בעמק יובנג אשר שוכן למרגלות ההר, ונסתר לחלוטין ע"י שרשראות הרים מכל צדדיו. זהו מסלול יפייפה של ארבעה-חמישה ימים המתאים למיטיבי לכת או לתרמילאים מנוסים שמחפשים אתגרים, אך בה בעת מספק אפשרויות לינה לא רעות לאורך הדרך. על אף שהאזור הוגדר כשמורה ויש דרישה לתשלום בכניסה, הוא מצליח לשמור על ייחודיות ואותנטיות.

הגעה: ראשית יש להגיע לעיר דצ'ין (Déqīn, 德钦). ארבעה אוטובוסים יוצאים עד 12 בצהריים משאנגרי-לה לדצ'ין (6 שעות, 49 יואן). האוטובוס יוריד אתכם בכניסה לד'צין משם תצטרכו לקחת וואן אל פיילאיסה (20 דקות, 20-30 יואן). דצ'ין עצמה היא עיירה טיבטית טיפוסית שלא מומלץ להישאר בה זמן רב. שימו לב שאין תחבורה ציבורית מסודרת המגיעה לדצ'ין מסצ'ואן. אפשרות אחרת ומומלצת בהנחה שאתם כמה אנשים היא לקחת וואן משאנגרי-לה ישירות אל פיילאיסה (5 שעות, בערך 600 יואן לכל הרכב). את הוואנים ניתן לארגן ברחוב, או דרך הגסטהאוסים. בצורה זאת תוכלו לעצור להשקיף על הנופים המעניינים שבדרך ובעיקר במנזר הטיבטי דונגדז'ולין (Dōngzhúlín sì, 东竹林寺).
מחיר כניסה: 80 יואן.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

שאנגרי-לה (Shangri-la, Xiānggélǐlā, 香格里拉), העיירה הטיבטית הנינוחה שנקראה בעבר דז'ונגדיאן (Zhongdian, Zhōngdiàn, 中甸), זכתה לתהילה לאחר שהממשל החל לשווק אותה כ"שאנגרי-לה"- גן עדן עלי האדמות כפי שמתואר ברומן של ג'יימס הילטון מ-1933. למיי שמגיע מיונאן מדובר בנגיעה הראשונה עם העולם הטיבטי, על האוכל, התרבות והאוויר הדליל שבו, אך מי שמגיע מהאזור הטיבטי בסצ'ואן יתקשה להסתדר עם חנויות התיירים והמסחור שעבר המקום. העיר העתיקה של שאנגרי-לה ספגה בתחילת 2014 שרפה קשה ביותר, שכילתה למעלה משני-שלישים מבתיה העשויים מעץ, ורובה נבנתה מחדש לחלוטין, אך גם אם היא איננה אותנטית כמקודם, היא שמרה היטב על יופייה. שאנגרי-לה ידועה גם בזכות מנזר סונג-דזאן-לין (Sōng​zàn​lín​sì, 松赞林寺​) המפואר, ששוכן סמוך לה, ובנוסף האזור ניחן בנופים יפהפיים בהם תוכלו לחזות בשמורת הטבע היקרה פו-דה-צואו (Pǔdácuò guójiā gōngyuán, 普达措国家公园).

הגעה: מכיוון סצ'ואן – אוטובוס מש'יאנגצ'נג יוצא בבוקר לשאנגרי-לה (90 יואן, שמונה שעות) וכן מדאוצ'נג (כ-110 יואן, 12 שעות). מדצ'ין יוצאים מספר אוטובוסים עד הצהריים (50 יואן, שש שעות). מכיוון יונאן – קווים תדירים יוצאים מדאלי (60-85 יואן, שש שעות) ומליג'יאנג (50-65 יואן, 4 שעות). מתחנת האוטובוסים המערבית של קונמינג (Xībù qìchē kèyùnzhàn, 西部汽车客运站) יוצאים קווי יום ולילה (210-250 יואן, שתים-עשרה שעות). ניתן להגיע בטיסה לשדה התעופה של שאנגרי-לה הנקרא דיצ'ינג (DIG). טיסה מקונמינג נמשכת שעה ועולה 400-700 יואן.
מחיר כניסה: למנזר – 115 יואן; לשמורה – 138 יואן כרטיס כניסה ו-120 יואן כרטיס להסעות בשמורה.

שעות פתיחה: המנזר- 7:00-19:00; השמורה- 8:00-16:00 (נובמבר-מרץ), 8:00-17:00 (אפריל עד אוקטובר).


לקריאה נוספת לחצו כאן.

אין מילים לתאר את יופייה של ליג'יאנג (Lijiang, Lìjiāng, 丽江), עיר המיעוטים של בני הנאש'י, המהווה מזה שנים אחד מיעדי התיירות הנחשקים בסין, וסמטאותיה הצרות מלאות תמיד במאות תיירים מכל העולם. העיירה כולה מורכבת ממאות רחובות ובתי אמנים, שיחד עם מוזיקאים מקומיים יוצרים זרימה אמנותית קסומה. סביבתה של העיירה מהפנטת לא פחות, עם הר דרקון הג'ייד המושלג (Yù lóng xuěshān, 玉龙雪山) המיתמר ברקע ובריכת הדרקון השחור (Hēi lóngtán, 黑龙潭) הפסטוראלית שהפכה לסמלה של ליג'יאנג ושל יונאן כולה. בני המקום ישמחו לתת לכם הדגמות של התרבות שלהם, הכוללת שלל ממתקים מיוחדים וריקודים מסורתיים. ליג'יאנג גם ידועה כמקום היציאה לערוץ דילוג הנמר המרהיב.

הגעה: טיסה לשדה התעופה של ליג'יאנג (שעה, 270-600 יואן); רכבת מקונמינג (7-10 שעות, 90-230 יואן); אוטובוס מתחנת האוטובוסים המערבית של קונמינג (Xībù qìchē kèyùnzhàn, 西部汽车客运站 ; תשע-עשר שעות, 180-240 יואן). גם מדאלי יוצאים אוטובוסים (40-70 יואן, שלוש שעות וחצי), וכן יוצאות רכבות (34-110 יואן, שעתיים).
מחיר כניסה: חינם.
שעות פתיחה: כל היום.


אם יש לכם זמן בליג'יאנג, תפסו הסעה ועלו על הר דרקון הג'ייד המושלג (105 יואן, 70-180 יואן רכבל). תמצאו בו מדשאות נרחבות ונהרות זורמים שניתן לשתות ממימיהם (רצוי לברר במקום). אל תיבהלו אם אתם מרגישים קצת מסוחררים – ההר גבוה והאוויר בפסגתו דליל.


לקריאה נוספת לחצו כאן.
 

ערוץ דילוג הנמר (Tiger Leaping Gorge, Hǔtiào Xiá, 虎跳峡) כפי שהוא ידוע בקרב מטיילים ישראלים, או למעשה "ערוץ דילוג הטיגריס" הוא בקלות מסלול הטיול הפופולארי ביותר בסין. זהו מסע יפיפה בתוך ערוץ נחל עמוק, בין הרים פסטוראליים, כפרים מרוחקים וצמחים מסקרנים. בערוץ שני מסלולים מרכזיים – מסלול נמוך יחסית המיועד גם לכלי רכב, ומסלול הטיולים הגבוה אותו לוקחים מטיילים רבים. המסלול הגבוה נפרש על פני כ-16 קילומטרים עוצרי נשימה, ורוב המטיילים בוחרים לחלקו ליומיים כדי להנות מהנוף. זהו לא מסלול קל, אך הדבר לא מונע ממטיילים בכל הגילאים ודרגות הכושר לנסות את מזלם. רוב המטיילים עוצרים לישון באכסניה בעלת השם המתאים – Halfway Guesthouse, אחרים עוצרים ב-Tina's Guesthouse.

הגעה: נקודת הפתיחה של הטיול היא הכפר צ'יאוטו (Qiáotóu, 桥头)מרבית המטיילים יוצאים מליג'יאנג, על האוטובוסים הנוסעים בתדירות גבוהה לכיוון שאנגרי-לה ועוצרים בעיירה צ'יאוטו (שעתיים, כ-30 יואן).
מחיר כניסה: 65 יואן.

שעות פתיחה: 8:30- 18:00.


אל תקלו ראש במסלול הפופולרי – כל שנה מוצאים פה מספר מטיילים את מותם מהדרדרות של אבנים ותנאי שטח לא טובים. התעדכנו באכסניה בליג'יאנג בנוגע למצב המסלול. קחו אתכם הרבה מים לדרך.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

העיר העתיקה החמודה של דאלי (Dali, Dàlǐ, 大理) נמצאת זה שנים בצל של אחותה הגדולה, ליג'יאנג. מדובר בעיר עתיקה מקסימה השוכנת בין אגם יפהפה ורחב ידיים לבין רכס הרים רם גובה, ומכילה שלל אטרקציות חביבות עם כמות מעטה יותר של תיירים משכנתה המפורסמת. דאלי מחולקת לשניים – העיר המודרנית והחדשה ש'יאגואן (Xiàguān,下关), והעיר העתיקה, המכילה חומה מרשימה ומבני מגורים רבים. לעיר העתיקה שורשים לתחילת שושלת מינג (1368-1644), ומתגוררים בה עשרות בני מיעוטים הנותנים לה נופך ססגוני וייחודי ביותר. האטרקציה הידועה מכולן היא שלוש הפגודות של מקדש צ'ונגשנג (Chóngshèng sì sān tǎ, 崇圣寺三塔) – שלוש פגודות שמיקומן יוצר משולש ונבנו במאה ה-9 לספירה. הפגודות שרדו למעלה מאלף שנים של משטרים הפכפכים ורעידות אדמה, וכיום הן נמנות עם הנופים הידועים ביותר בסין.

הגעה: מקונמינג – החל מיולי 2018 יוצאות רכבות מהירות וסדירות מתחנת הרכבת של קונמינג לדאלי (2-3 שעות, 145 יואן). אוטובוסים סדירים יוצאים מתחנת האוטובוסים המערבית (Xībù qìchē kèyùnzhàn, 西部汽车客运站 ; ארבע-חמש שעות, 110 יואן). שימו לב שהאוטובוס מוריד אתכם בעיר החדשה של דאלי, משם קחו קו 8 לעיר העתיקה. רכבות יוצאות גם מליג'יאנג (כשעתיים, 34 יואן). אוטובוסים יוצאים משאנגרי-לה (80-100 יואן, 7-8 שעות) כל חצי שעה בערך ועוצרים בשער המזרחי של העיר העתיקה. אין דרך ישירה להגיע מטראסות האורז של יואן-יאנג, ולכן יש לחזור לג'יאנשווי ולתפוס ממנה רכבת אל דאלי, או לשוב לקונמינג.
מחיר כניסה: חינם (שלוש הפגודות –  120 יואן).

שעות פתיחה: כל היום (שלוש הפגודות – 8:00-19:00).


לטיול יום נחמד קחו אופניים וסעו מעט על השביל המקיף את אגם ארחאי (Ěrhǎi, 洱海) המקסים.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

קונמינג (Kūnmíng, 昆明), עיר הבירה של מחוז יונאן, נקראת בפי הסינים עיר האביב הנצחית. ואכן, מדובר בעיר שמשית מלאה אתרי טבע, פארקים, מקדשים, פינות חמד ואטרקציות מרתקות. קונמינג היא המקום בו מטיילים נחצים לשניים – חצי הרואה בה בירה קסומה עם אופי ואתרים מרובים, וחצי הרואה בה עיר סינית מודרנית טיפוסית ואפורה. לא חשוב עם איזה צד תסכימו, הביקור בקונמינג הוא חובה למי שרוצה לטייל באזור, והעיר מכילה כמה אטרקציות מעניינות שיכולות למלא יום-יומיים ללא בעיה.

הגעה: בתור עיר הבירה של המחוז, לקונמינג שדה תעופה גדול ותחנת רכבת המקבלת ומוציאה קווים רבים. ניתן להגיע אליה בקלות כמעט מכל עיר גדולה אחרת בסין. 
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.