הפארק הגיאולוגי דז'אנגייה2019-04-14T16:15:20+00:00

הפארק הגיאולוגי דז'אנגייה

איזור: גאנסו

סוג אטרקציה: שמורת טבע

כשעומדים מול ההרים הצבעוניים בפארק הגיאולוגי דז'אנגייה (Zhangye Danxia National Geological Park, zhāngyē dānxiá guójiā dìzhìgōngyuán, 张掖丹霞国家地质公园), קשה להאמין שלא מדובר בחלום. הצבעים המרהיבים והמגוונים שנוצרו בהרים נראים סוריאליסטים למדי, והליכה בפארק מרגישה כמו טיול במחוזות דמיוניים. במציאות לא מדובר במשיכת מכחול כמובן, כי אם תוצאה של הליכים גיאולוגיים בני מיליוני שנים של אבן החול במקום, אשר הולידו תצורות מיוחדות במינן הנקראות דאנש'יה. דז'אנגייה אינה המקום היחידי בו נוצרה התופעה, אך היא בקלות הדוגמא המרהיבה ביותר לה בסין, אם לא בעולם כולו. המקום זוכה להתעוררות תיירותית בשנים האחרונות, אך מיקומו בגאנסו הנידחת שומר עליו מלהפוך לאתר תיירות מצועצע, וכל תמונה שתצלמו פה תהפוך לשיחת היום בקרב מעגל חבריכם. בשנים האחרונות נפתח בסמוך לכאן פארק חדש בשם בינגגואו (Bīnggōu, 冰沟), אך הוא אינו מרשים כמו הפארק המרכזי והגישה אליו מוגבלת.

מידע שימושי

הגעה: המדבריות נמצאות 40 ק"מ מהעיר דז'אנגייה, קווים למדבריות יוצאים כל שעה עגולה מתחנת האוטובוסים המערבית (Qìchē xīzhàn, 汽车西站) בין 9:00-12:00, וכן ב-15:30 וב- 16:30 (שעה וחצי, 10 יואן).
מחיר כניסה: 60 יואן (כולל הסעה פנימית המסיעה מבקרים בין ארבע נקודות תצפית).

שעות פתיחה: בקיץ:  7:00-18:00; בחורף:  7:30-17:00.

המדבריות יפות במיוחד בשעות הדמדומים, ומומלץ להגיע לכאן אחר הצהריים. במקרה ואתם לא מצליחים לחזור לעיר בזמן, מספר אכסניות ליד המדבריות מאפשרות לישון במקום.