כל האטרקציות בשאנגחאי2020-01-29T06:26:43+00:00

שאנגחאי – אטרקציות

הבונד  (The bund, Wàitān, 外滩) הוא אזור מפורסם בשאנגחאי אשר נמצא על הגדה המערבית של נהר חואנגפו החוצה את העיר, ונחשב לאחד הסמלים של העיר כבר יותר מ-100 שנה. באזור, שנמצא בלב המושבה הבינלאומית בשאנגחאי לשעבר, יש מעל 20 בניינים אשר כל אחד מהם בנוי בסגנון שונה ובהם גותי, בארוק, קלאסי, רנסנס ועוד. בלילה הבניינים היפים מוארים מבחוץ ויוצרים מראה מקסים. מלבד זאת, על שפת הנהר טיילת המשקיפה לכל אורכה על נוף הבניינים האייקוניים של אזור הסחר והפיננסים פודונג, בנוסף ניתן לעלות לגגות של בניינים שונים בבונד (בדרך כלל תמורת סכום לא מבוטל) ולקבל מהם מבט כולל של שני צדי הנהר – אחת האופציות היותר מוכרות לכך היא מגג מלון האייט שבבונד.

הגעה: קווים 2 ו-10 של הרכבת התחתית לתחנת רחוב נאנג’ינג מזרח (East Nanjing road, 南京东路), ומשם הליכה של כ-10 דקות לכיוון הנהר.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל שעות היום, אבל האורות מתחילים להיכבות סביב 22:00.

מפתה להגיע לבונד בלילה בזכות המראה המואר המהפנט שלו, אבל תצפית על פודונג חובה לעשות גם בשעות היום! לכן מומלץ  ביותר להגיע בשעות אחר הצהריים ולהסתובב באזור עד רדת החשכה.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

רובע פודונג (Pǔdōng, 浦东) ידוע בזכות קו הנוף הכמו-עתידני שלו, שמלא בגורדי שחקים מהגבוהים בעולם. האזור, הנמצא ממזרח לנהר חואנגפו החוצה את העיר, היה עד לפני שלושה עשורים בערך אזור חקלאי כמעט ולא מיושב, אך אז החליט הממשל הקומוניסטי להפוך אותו לאזור פיתוח ובחזיתו הצמודה לנהר נבנו מספר מבנים אייקוניים. הידועים בין מבנים אלו הם מגדל ג’ין מאו ומרכז הפיננסים העולמי הצמודים, מגדל הפנינה האוריינטלי ומגדל שאנגחאי, המגדל השני בגובהו בעולם והראשון בגובהו בסין. לכל הבניינים האלו ניתן גם לעלות ולהנות מתצפית של כל העיר הפרושה לרגליהם.

הגעה: קו 2 של הרכבת התחתית לתחנת לו-ג’יה-דזווי (Lujiazui, 陆家嘴).
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל שעות היום, אבל האורות מתחילים להיכבות סביב 22:00.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

עם גובה מדהים של 632 מטרים ולא פחות מ-128 קומות, מגדל שאנגחאי (Shanghai Tower, Shànghǎi Zhōngxīn Dàshà, 上海中心大厦) הוא גורד השחקים הגבוה ביותר בעיר שאנגחאי ואף בסין כולה, וכן הבניין השני בגובהו בעולם. בניית המגדל הושלמה רק ב-2015 ומאז הוא הפך לחלק בלתי נפרד מקו הנוף האייקוני של פודונג. תיירים מוזמנים לבקר בקומת התצפית של המגדל,  הגבוהה מסוגה בעולם, לקבלת נוף פנורמי מדהים של שאנגחאי. אל קומת התצפית, שמספרה 118, תוכלו להגיע במעלית מהירה שלוקחת 55 שניות בלבד.

הגעה: קו 2 של הרכבת התחתית לתחנת לו-ג'יה-דזוי (Lujiazui, 陆家嘴), יציאה מס' 6.
מחיר כניסה: 180 יואן.
שעות פתיחה: 8:30-22:00, מכירת כרטיסים מפסיקה ב-21:30.

מגדל ג'ין מאו (Jin Mao Tower, Jīnmào dàshà, 金茂大厦) מתנשא לגובה של 420.5 מטרים המתפרשים על פני 88 קומות. הוא הנמוך בחבורת גורדי השחקים של פודונג אך עדיין בעל גובה מרשים, ומהווה בית למלון האייט שלתקופה היה המלון הגבוה ביותר בעולם. קומה מספר 88 היא קומת התצפית של המגדל, ומשום גובהה הנמוך במעט, הכניסה אליה זולה יותר מאשר אל חברותיה במגדלים השכנים.

הגעה: קו 2 של הרכבת התחתית לתחנת לו-ג'יה-דזוי (Lujiazui, 陆家嘴), יציאה מס' 5.
מחיר כניסה: 100 יואן.

שעות פתיחה: 8:30-20:00.

מרכז הפיננסים העולמי (Shanghai World Financial Center, Shànghǎi huánqiú jīnróng zhōngxīn, 上海环球金融中心) הוא גורד שחקים אהוב במיוחד בשאנגחאי אשר זכה לכינוי "פותחן הבקבוקים", על שום צורת חלקו העליון. לבניין 101 קומות הנמתחות על פני 492 המטרים שלו, ויש לו 3 קומות תצפית (94, 97 ו-100).

הגעה: קו 2 של הרכבת התחתית לתחנת רחוב דונגצ'אנג (Dongchang street, 东昌路), יציאה מס' 4.
מחיר כניסה: לקומה 94 – 120 יואן; לשלוש קומות התצפית – 180 יואן.

שעות פתיחה: 8:00-23:00.

מגדל הפנינה האוריינטלי (Oriental Pearl Tower, Dōngfāng Míngzhū tǎ, 东方明珠塔) או כפי שהוא ידוע יותר בעברית "מגדל פנינת המזרח", הוא מגדל טלוויזיה הנמצא באזור פודונג ובולט על רקע קו הנוף של האזור הנשקף מטיילת הבונד. הבניין מתנשא לגובה 468, ועד שנת 2007 היה הבניין הגבוה ביותר בסין. אך הדבר המעניין יותר לגביו הוא צורתו המיוחדת הכוללת 11 כדורים, שניים מתוכם גדולים במיוחד שמשווים לו מראה של חללית. בקומותיו השונות של המגדל ובתוך הכדורים תוכלו למצוא קומות תצפית עם נוף מרהיב על העיר כולה, חנויות, בית מלון, מסעדות (כולל אחת מסתובבת) ואפילו את מוזיאון ההיסטוריה של העיר שאנגחאי. הבניין הלא שגרתי הזה מפורסם בכל סין ובעולם כולו, ובין היתר נהוג לומר שהוא מזכיר ציטוט מתוך שיר של משורר מתקופת שושלת טאנג – "… כמו פנינים, קטנות וגדולות, שנופלות על צלחת של ג'ייד (איחד)" – כאשר הג'ייד כאן מתייחס לדשא הירוק הצומח מתחת למגדל. אבל חשוב לציין שמעצב המגדל הודה כי כשתכנן אותו השיר לא היה לנגד רוחו.

הגעה: קו 2 של הרכבת התחתית לתחנת לו-ג'יה-דזוי (Lujiazui, 陆家嘴), יציאה מס' 1.
מחיר כניסה: 120-220 יואן (תלוי במספר הקומות שעוצרים בהן).

שעות פתיחה: 8:30-21:30.

רחוב נאנג’ינג (Nanjing Road, Nánjīng lù, 南京路) הוא רחוב הקניות שנחשב על ידי רבים למוביל בשאנגחאי, ואף בסין כולה. הוא מחולק לשני קטעים: האחד – רחוב נאנג’ינג מזרח, הוא מדרחוב הנמתח על פני קילומטר מהבונד עד לכיכר העם (Rénmín guǎngchǎng, 人民广场), ומאכלס חנויות מזכרות, בגדים ואוכל מכל רחבי סין והעולם; השני – רחוב נאנג’ינג מערב, יוצא מכיכר העם לכיוון מקדש ג’ינג-אן, ומהווה בית לחנויות מותגים בינלאומיות, אם כי יש לקחת בחשבון שהמחירים בהן לא שונים בהרבה מאירופה או ארה”ב. גם אם אתם לא חובבי קניות גדולים שווה להגיע לרחוב ולו רק כדי להתרשם מהאווירה הסואנת שמאפיינת מאוד את העיר ובלילה – מאורות הניאון הרבים בשלטי החנויות שמייצרים תמונה שונה לחלוטין מסין המסורתית.

הגעה: קווי 1, 2, 8 או 10 של הרכבת התחתית לתחנות כיכר העם (People’s Square, 人民广场), רחוב נאנג’ינג מזרח (East Nanjing road, 南京东路) או רחוב נאנג’ינג מערב (West Nanjing road, 南京西路).
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.

היזהרו מכייסים ומנוכלים למיניהם שנמצאים בשפע באזור זה של העיר!


לקריאה נוספת לחצו כאן.

הרובע הצרפתי (The Former French Concession, Qián Fǎ zūjiè, 前法租界) הוא אזור בעיר שאנגחאי שהיה בשליטה צרפתית בין 1849-1943, ולאחר מכן הועבר על ידי ממשלת וישי לידי ממשלת הבובות הפרו-יפנית שישבה בעיר נאנג’ינג. בנייני הרובע בנויים בסגנון אירופאי ובעבר היו להם וגם לרחובות הרובע שמות צרפתיים. בשל האופי הייחודי של הרובע והאווירה הרגועה ברחובותיו המוצלים הוא הפך לאחת האטרקציות התיירותיות הבולטות בעיר, אך מכיוון שמדובר באזור רחב ידיים התיירים לא משפיעים באופן ניכר על צפיפותו. ברובע אתרים רבים שניתן לבקר בהם כמו מוזיאון הועידה הראשונה של המפלגה הקומוניסטית הסינית, קתדרלת ש’ו-ג’יה-חוי (Xújiāhuì Tiānzhǔ jiāotáng, 徐家汇天主教堂), הבתים של סון יאט-סן (כתובת: 香山路7号, 20 יואן) – אבי האומה הסינית המודרנית, ג’ואו אן לאי (כתובת: Sī nánlù 73 hào, 思南路73号, חינם) – ממייסדי המפלגה הקומוניסטית הסינית וראש הממשלה הראשון של הרפובליקה העממית של סין, צ’יאנג קאי-שק (כתובת: Dōng Pínglù 9 hào, 东平路9号, חינם)  – מנהיג הרפובליקה הסינית ועוד. בנוסף שני האזורים הפופולריים ביותר לראות את בתי השה-קומן (בתים בעלי שתים-שלוש קומות ומסגרת אבן גדולה לדלת – סגנון אדריכלי מסורתי האופייני לשאנגחאי החל מהמאה ה-19), טיאן-דזה-פאנג וש’ין-טיאן-די, נמצאים באזור הרובע וכן אין ספור חנויות, מסעדות של אוכל מכל מטבחי העולם, בתי קפה ופאבים.

הגעה: מדובר באזור גדול שבתחומו תחנות מטרו רבות – קחו קו 1 של הרכבת החתחתית לתחנות רחוב חואנגפי דרום (South Huangpi road, 黄陂南路), רחוב שאאנסי מערב (South Shaanxi road, 陕西南路), רחוב חנגשאן (Hengshan road, 衡山路) או ש’ו-ג’יה-חוי (Xujiahui, 徐家汇). או קו 10 של הרכבת התחתית לתחנות ש’ין-טיאן-די (Xintiandi, 新天地), רחוב שאאנסי מערב (South Shaanxi road, 陕西南路), ספריית שאנגחאי (Shanghai Library, 上海图书馆) או אוניברסיטת ג’יאוטונג (Jiaotong University, 交通大学).
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

טיאן-דזה-פאנג (Tiánzǐfāng, 田子坊) הוא אזור בתוך הרובע הצרפתי של שאנגחאי, אשר משמר את בתי השה-קומן (בתים בעלי שתים-שלוש קומות ומסגרת אבן גדולה לדלת – סגנון אדריכלי מסורתי האופייני לשאנגחאי החל מהמאה ה-19). בניגוד למצופה וכנגד כל הסיכויים כאתר תיירות סיני, בנייניו של טיאן-דזה-פאנג שמרו על מראה אותנטי יחסית ולא נראים משופצים מן היסוד. החל משנת 2006 הפך האזור בהדרגה לרובע אמנים, למרות שלאמן הסיני המפורסם צ’ן יי-פיי הייתה בו סדנה כבר מ-1998. כיום הוא רובע שוקק חיים וגדוש בעשרות גלריות, חנויות ומסעדות סיניות ומערביות. האזור קרוי על שם הצייר הראשון שמתועד בהיסטוריה הסינית טיאן דזה-פאנג (田子方), בשינוי הסימנייה האחרונה ל-坊 שמשמעותה שדרה או שכונה, ובהגייה אחרת גם סדנה.

הגעה: קו 9 של הרכבת התחתית לתחנת דה-פו-צ’יאו (Dapuqiao, 打浦桥), יציאה מס’ 1.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: כל היום.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

ש'ין-טיאן-די (Xīntiāndì, 新天地) הוא אזור בתוך הרובע הצרפתי, שנחשב למקום מספר אחד בשאנגחאי לראות בו את בתי השה-קומן – בתים בעלי שתים-שלוש קומות ומסגרת אבן גדולה לדלת – סגנון אדריכלי מסורתי האופייני לשאנגחאי החל מהמאה ה-19. בנוסף, האזור מאכלס חנויות, בתי קפה, מסעדות וברים רבים ויש לו גם סצנה פעילה של חיי לילה (אך לא פרועה במיוחד). בזכות שני אלו הוא הפך להיות אחד מאזורי המגורים המבוקשים ביותר בשאנגחאי ומחירי הדירות בו מרקיעים שחקים ועוקפים ערים רבות בעולם. באזור נמצא גם מוזיאון הקונגרס הראשון של המפלגה הקומוניסטית הסינית.

הגעה: קו 10 של הרכבת התחתית לתחנת האזור (הנקראת על שמו), יציאה מס' 6.
מחיר כניסה: חינם.
שעות פתיחה: כל היום.

מוזיאון הועידה הראשונה של המפלגה הקומוניסטית הסינית (Museum of the First National Congress of the Chinese Communist Party, Zhōng-Gòng yī dàhuì zhǐ, 中共一大会址) נמצא באזור הנקרא כיום ש'ין-טיאן-די, ומסמל את כינונה של המפלגה ואת ראשית דרכה. ב-23 ליולי 1921, התאספו 12 נציגים של המפלגה הקומוניסטית סינית (שמנתה אז 54 חברים בלבד) בבית ברובע הצרפתי של שאנגחאי וקיימו את הועידה הראשונה של המפלגה. הבית הוסב למוזיאון אשר נפתח למבקרים כבר ב-1952, שלוש שנים בלבד אחרי הקמת הרפובליקה העממית של סין. מלבד התצוגה של החדר בו התקיימה הועידה אשר סודר בדיוק כפי שהיה בימי הועידה ותצוגות נוספות הקשורות בהקמת המפלגה המוזיאון משלב המוזיאון גם תערוכות הקשורות בהיסטוריה של סין הקומוניסטית בכלל.

הגעה: קו 1 של הרכבת התחתית לתחנת רחוב חואנגפי דרום (South Huangpi road, 黄陂南路), יציאה מס' 2, ללכת עם רחוב חואנגפי דרום עד שרואים את רחוב ש'ינג-יה (Xìngyè lù, 兴业路) מימין, פונים בו וקצת אחר כך נמצא המוזיאון.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00).

מקדש ג’ינג-אן (Jing’an Temple, Jìng’ān sì, 静安寺) הוא מקדש בודהיסטי ברחוב נאנג’ינג מערב, אשר נבנה לראשונה בשנת 247 לספירה, בממלכת וו, אחת משלוש הממלכות של התקופה. המקדש עבר טלטלות רבות לאורך השנים, ושיאן היה כאשר במהפכת התרבות (1966-1976) הוסב למפעל לפלסטיק, וב-1972 אף נשרף עד היסוד. החל מ-1983 הוא חזר לתפקד כמקדש ושופץ בהדרגה, עד שהושלם עם סיום בניית פגודת ג’ינג-אן ב-2010. מיקומו במרכז העיר שאנגחאי הופכת את הביקור בו לנוח במיוחד, והקונטרסט בין המבנה המרשים לגורדי השחקים החדישים הפך לסמל של העיר. בין היתר ניתן למצוא כיום במקדש פסל בודהה עשוי אבן ג’ייד (איחד), בגובה של כמעט ארבעה מטרים ובמשקל של 11,000 קילוגרם!

הגעה: קווים 2 ו-7 של הרכבת התחתית לתחנת המקדש (הנקראת על שמו), יציאה מספר 1.
מחיר כניסה: 50 יואן.

שעות פתיחה: 7:30-17:00.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

מוזיאון שאנגחאי (Shanghai Museum, Shànghǎi bówùguǎn, 上海博物馆) היושב על רחוב נאנג’ינג במרכז כיכר העם (Rénmín guǎngchǎng, 人民广场),  נחשב לאחד המוזיאונים מן השורה הראשונה בסין והוא מוקדש לאמנות סין העתיקה. מבנה המוזיאון הנוכחי, שנחנך ב-1996 מדמה כלי פולחן סיני עתיק מברונזה שנקרא דינג. הוא בעל גג עגול ובסיס מרובע, בהתאם לסמליות הסינית העתיקה על פיה השמיים מיוצגים באמצעות מעגל והאדמה על ידי ריבוע. בין היתר ניתן למצוא במוזיאון תצוגות של פריטי ברונזה, פורצלן, קליגרפיה, ריהוט משושלות מינג (1368-1644) וצ’ינג (1644-1912), מטבעות, אבני ג’ייד (איחד), פסלים, ציורים, חותמות ואמנות מיעוטים וכן תערוכות מתחלפות.

הגעה: קווים 1, 2 ו-8 של הרכבת התחתית לתחנת כיכר העם כיכר העם (People’s Square, 人民广场), יציאה מס’ 1.
מחיר כניסה: חינם (המוזיאון מנפק 8,000 כרטיסים ביום בלבד), לתערוכות המתחלפות עלות כניסה משתנה.

שעות פתיחה: 9:00-17:00 (כניסה אחרונה ב-16:00). ביום שני המוזיאון סגור.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

אחרי כמעט שבע שנים של ציפייה דרוכה וסיקור תקשורתי מקיף ומרוגש, נפתח בקיץ 2016 דיסנילנד שאנגחאי (Shanghai Disneyland, Shànghǎi Díshìní lèyuán,上海迪士尼乐园). כנהוג בפארקים של דיסני בעולם כולו, הפארק ממוקם בתוך אתר נופש שלם הכולל גם מלונות נושאיים, מרכז קניות ותאטרון, שמהווים יחדיו אטרקציה מושלמת למשפחות עם ילדים המבקרות בסין, וצעירים אשר גדלו על סרטי דיסני ייהנו ממנו לא פחות. הפארק עצמו בנוי משישה אזורים, ובהם פזורים מעל 30 מתקנים ואטרקציות. בכל אזור תמצאו נקודות צילום, מתחם לכרטיסים מהירים, מסעדות, דוכני אוכל ומזכרות, שירותים ומים לשתייה.

הגעה: ברכבת התחתית – קחו את קו מספר 11 לתחנה האחרונה, תחנת הפארק (Disney Resort, 迪士尼), וצאו ביציאה מס’ 1.
מחיר כניסה: מבוגר – 370 יואן, ילד – 280 יואן; בעונת השיא ובחגים: מבוגר -499 יואן,  ילד – 375 יואן.

שעות פתיחה:  שעות הפתיחה משתנות, יש לבדוק באתר הפארק את שעות הפתיחה ביום הביקור. כירטוס ובידוק ביטחוני מתחילים שעה לפני פתיחת הדלתות לכן מומלץ להגיע לפחות שעה אחת קודם כדי לחסוך זמן בתור.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

גן יו (Yu Garden, Yù yuán, 豫园) הוא גן סיני קלאסי אשר נבנה במקור בתקופת שושלת מינג (1368-1644) ע”י פקיד ממשלה בשם פאן יון-דואן. הפקיד בנה את הגן על מנת לרצות את הוריו בעת זקנתם, ומכן שמו של הגן -豫 – משמעותו לרצות או לספק. הגן נחשב ליוקרתי ביותר בתקופתו בשאנגחאי, אך בין היתר היה גורם מכריע בירידת המשפחה מנכסיה ואחר כך עבר בעלות. במלחמת האופיום במאה ה-19 הוא ספג נזקים קשים, והגן שניתן לראות היום שוחזר ונפתח רק ב-1961 לקהל הרחב. בצמוד לגן נמצא השוק התוסס וההומה של גן יו ובליבו המקדש של אל העיר שאנגחאי (City God Temple, Chénghuáng miào, 城隍庙). האזור כולו מורכב מבניינים בסגנון סיני מסורתי, דבר נדיר ביותר בעיר שאנגחאי, ולכן זכה לכינויים “העיר העתיקה של שאנגחאי” ו”הצ’יינה טאון של שאנגחאי”.

הגעה: קו 10 של הרכבת התחתית לתחנת הגן (הנקראת על שמו), יציאה מס’ 1.
מחיר כניסהגן יו – אפריל-יוני וספטמבר-נובמבר – 40 יואן; יולי-אוגוסט ודצמבר-מרץ – 30 יואן.

שעות פתיחה: גן יו – 8:45-16:45. כניסה אחרונה ב-16:20. הגן סגור בימי שני (למעט חגים לאומיים).

 

בסופי שבוע (שבת-ראשון) האזור מתמלא עד אפס מקום ולכן עדיף לתכנן את הביקור בו לשאר ימות השבוע.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

מוזיאון הפליטים היהודים בשאנגחאי (Shanghai Jewish Refugees Museum, Shànghǎi Yóutài nànmínjìniànguǎn, 上海犹太难民纪念馆) מספר את סיפורם של 30,000 הפליטים היהודים שהגיעו לשאנגחאי מאירופה ערב מלחמת העולם השנייה ובמהלכה. המוזיאון מחולק לשלושה חלקים:  בניין בית הכנסת אוהל משה לשעבר, ששופץ ב-2007 בהתאם לתרשימים הארכיטקטוניים המקוריים שנמצאו בארכיון העיר; אולם תצוגת הקבע שמפיח רוח חיים בהיסטוריה של היהודים בעיר באמצעות תמונות, פסלים וסרטים; ואולם תצוגה לתערוכות מתחלפות. ברחובות הסמוכים למוזיאון – דז’ואו-שאן (Zhōushān lù, 舟山路) וחואושאן (Huòshān lù, 霍山路), יש מקבץ של בניינים בסגנון אירופאי, זהו “גטו שאנגחאי” בו חיו בצפיפות היהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. היהודים רוכזו בגטו בהוראת משטר הכיבוש היפני ובהתאם ללחץ מכיוון גרמניה הנאצית, אך  למרות  הצפיפות, המקום דווקא הפך לאזור מסחרי משגשג ואקזוטי שזכה באותה תקופה לכינוי “וינה הקטנה”. כמו כן בפארק חואושאן שבסביבה (Huòshān gōngyuán, 霍山公园) ניצבת אנדרטה לזכר תושבי השכונה היהודים ועליה כתובת בסינית, עברית ואנגלית.

הגעה: קו 4 של הרכבת התחתית לתחנת רחוב דה-ליאן (Dalian road, 大连路), יציאה מס’ 3, ללכת במורד רחוב צ’אנגיאנג (Chángyáng lù, 长阳路) כ-500 מטרים.
מחיר כניסה: 50 יואן.

שעות פתיחה: 9:00-17:00.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

מוזיאון האמנות של סין (China Art Museum, Zhōnghuá Yìshù Gōng, 中华艺术宫) התפרסם בעיקר בשל מקום מושבו החדש, בפביליון סין, שנבנה לכבוד תערוכת ה-EXPO שהתקיימה בעיר ב-2010. המבנה שואב השראה מאחד מהאלמנטים החשובים ביותר בארכיטקטורה הסינית המסורתית – מערכת התמיכה של גגות הפגודות – ומתרגם אותו לארכיטקטורה מודרנית תוך שימוש בצבע האדום המסמל את התרבות הסינית ומזל טוב. בתוך המוזיאון תצוגות קבע המארחות יצירות אמנות מודרנית סיניות וכן תערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית ממדינות אחרות. 

הגעה: קו 8 של הרכבת התחתית לתחנת המוזיאון (הנקראת על שמו).
מחיר כניסה: חינם, לתערוכות המתחלפות עלות כניסה משתנה.

שעות פתיחה: 10:00-18:00 (כניסה אחרונה ב-17:00). ביום שני המוזיאון סגור.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

מתחם האמנות המודרנית של רחוב מוגאן-שאן מספר 50, או פארק היצירתיות M50 בשאנגחאי (M50 Creative Park, M50 Chuàngyì yuán, M50创意园), זכה לכינוי המחמיא "הסוהו של שאנגחאי". למעלה ממאה אמנים מציגים את יצירותיהם באזור התעשייה הישן של מוגאן-שאן, שהפך לאתר עלייה לרגל עבור חובבי אמנות מודרנית ואמנים צעירים ומוכשרים. בין הגלריות ניתן לראות ציורים קלאסיים עם טוויסט מודרני, אמנות ויזואלית, אמנות אבסטרקט וניו מדיה. כל הטוב הזה מגיע באריזה יצירתית כשלעצמה, שהיא המתחם הצבעוני והנחמד אשר בין סמטאותיו ניתן לגלות בכל ביקור מיצגים וציורי קיר חדשים ומפתיעים.

הגעה: המתחם נמצא ברחוב מוגאן-שאן 50 (Mògān shān lù 50 hào, 莫干山路50号). קחו קו מטרו 1, 3 או 4 לתחנת הרכבת של שאנגחאי (Shànghǎi huǒchēzhàn, 上海火车站). לכו על רחוב חנג-פנג (Héng fēng lù, 恒丰路) והגיעו לרחוב טיאן-מו מערב (Tiānmù xīlù, 天目西路). משם לכו לרחוב צ'אנג שואו (Chángshòu lù, 长寿路) וחצו את הגשר. המשיכו ללכת עם רחוב מוגאן-שאן וחפשו את הכניסה למתחם מימינכם.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: לרוב 10:00-18:00, אך השעות עשויות להשתנות מגלריה לגלריה. ביום שני חלק מהגלריות סגורות.


לקריאה נוספת לחצו כאן.

מוזיאון הפרופגנדה של שאנגחאי (Propaganda Poster Art Centre, Shànghǎi Xuānchuánhuà Yìshù Zhōngxīn, 上海宣传画艺术中心) הוא ביקור חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה של המפלגה הקומוניסטית בסין. המוזיאון מציג לראווה מאות כרזות תעמולה קומוניסטיות מקוריות, רובן ככולן מתקופת שלטונו של היו"ר מאו דזה-דונג ובמיוחד מתקופת מהפכת התרבות. ההגעה אל המוזיאון הקטן הממוקם במרתף של בניין דירות רגיל למראה עשויה להיות מאתגרת, אך הביקור כאן בהחלט שווה את המאמץ.

הגעה: קו 10 של המטרו לתחנת ספריית שאנגחאי (Shanghai Library, 上海图书馆) יציאה 1 או קו 2 ו-11 של המטרו לתחנת רחוב ג'יאנגסו (Jiangsu road, 江苏路), יציאה מספר 3. המוזיאון נמצא כ-15 דקות הליכה מכל אחת מהתחנות, בכתובת: Rm BOC, Block B, No.868 Huashan Road,  华山路868号总统公寓BOC室B号.
מחיר כניסה: 20 יואן.

שעות פתיחה: 10:00-17:00. ביום שני המוזיאון סגור.

מקדש בודהת הג'ייד (Jade Buddha Temple, Yùfó sì, 玉佛寺) הוא מקדש בודהיסטי שנוסד ב-1882 ומהווה בית לשני פסלי בודהה מאבן ג'ייד (איחד) – אחד שוכב ואחד יושב. הפסלים הובאו בזכות הנזיר חוי-גן, שבמסע לטיבט ולבורמה קיבל 5 פסלים מתושב סיני שחי בבורמה. בחזרתו החליט להשאיר שניים מהפסלים בשאנגחאי, והורה לבנות מקדש על מנת לשמור עליהם. המקדש עצמו נהרס במהפכת ש'ין-חאי ששמה קץ לשלטון הקיסרי בסין ב-1912, אך הפסלים ניצלו, ומקדש חדש נבנה במיקום הנוכחי ב-1928.

הגעה: קווי אוטובוס 19, 206, 316 או 738 לרחוב ג'יאנג-נינג פינת רחוב אן-יואן (Jiāngníng lù ānyuǎn lù, 江宁路安远路).
מחיר כניסה: 20 יואן.

שעות פתיחה: 8:30-16:30.

גן החיות של שאנגחאי (Shanghai Zoo, Shànghǎi Dòngwùyuán, 上海动物园) הוא גן החיות השני בגודלו בסין, וזהו אכן גן חיות מרשים ורחב ידיים, המהווה אופציה מצוינת לפעילות משפחתית עם ילדים. בגן החיות גרות מעל 6,000 חיות ובהן 600 חיות ממוצא סיני כמו הפנדה הגדולה, קופים זהובי פרווה, אריות, טיגריסים וגמלים דו-דבשתיים. מגוון החיות הזרות לא מאכזב אף הוא וכולל ג'ירפות, קנגרו, דובים וקופים שונים, שלל מיני ציפורים ועוד.

הגעה: קו מטרו מספר 10 לתחנת גן החיות (הנקראת על שמו), יציאה מספר 4.
מחיר כניסה: 40 יואן למבוגר; חינם לילד מתחת לגובה 1.3 מטרים.

שעות פתיחה: מרץ-אוקטובר – 7:30-17:00; נובמבר-פברואר – 7:30-16:30.

מוזיאון המדע והטכנולוגיה (Science and Technology Museum, Shànghǎi kējìguǎn, 上海科技馆) נוסד במטרה לספק חוויה מדעית מודרנית ייחודית למבקריו תחת הסיסמה "טבע, אדם, מדע". במוזיאון פתוחות נכון להיום 11 תצוגות אינטראקטיביות ובהן תצוגה המדמה את הטבע של פרובינציית יונאן הדרומית על הצמחים ובעלי החיים הייחודים הגדלים בו; תצוגת רובוטיקה מפתיעה ומרשימה במיוחד; ותצוגת חלל מהנה. זוהי אטרקציה מומלצת במיוחד למשפחות עם ילדים ואופציה נהדרת למחסה בימים גשומים או חמים מדי בשאנגחאי.

הגעה: קו מטרו מספר 2 לתחנת המוזיאון (הנקראת על שמו), יציאה 7 או 8.
מחיר כניסה: 60 יואן למבוגר; 30 יואן לילד מעל 1.2 מטרים; חינם לילד מתחת לגובה 1.2 מטרים.

שעות פתיחה: 9:00-17:15, מכירת כרטיסים מסתיימת ב-16:30. המוזיאון סגור בימי שני.

בצמוד למוזיאון תמצאו שוק מזכרות וזיופים בו תוכלו לרכוש מציאות לאחר מיקוח עיקש.

מוזיאון התכנון העירוני של שאנגחאי (Shanghai Urban Planning Exhibition Center, Shànghǎi Chéngshì Guīhuà Zhǎnshì Guǎn, 上海城市规划展示馆), היושב בכיכר העם בבניין בעל עיצוב ייחודי, מציג את ההתפתחות העירונית המופלאה של העיר. במוזיאון תמצאו דגמים מעניינים של בניינים, שכונות ופרוייקטים עירוניים אחרים שהושלמו או שנמצאים עדיין בתכנון. גולת הכותרת של הביקור במוזיאון היא הדגם המיניאטורי המדהים של מרכז העיר שאנגחאי.

הגעה: קו 1, 2 או 8 לתחנת כיכר העם (People's Square, 人民广场), יציאה 2 או 3.
מחיר כניסה: 30 יואן.

שעות פתיחה: 9:00-17:00, מכירת כרטיסים מפסיקה ב-16:00. המוזיאון סגור בימי שני.