סודז'ואו2020-07-11T17:27:32+00:00

סודז'ואו

סודז'ואו

מידע כללי

'ונציה של המזרח' – זה השם שדבק בעיר סודז'ואו (Sūzhōu, 苏州) הפסטוראלית, בעיקר הודות לתעלות המים המפורסמות שלה. העיר נודעה בזכות האווירה הרגועה בה, בנייניה הישנים וסמטאותיה העתיקות. באופן מפתיע למדי, בעוד שהיא מהווה אורחת של כבוד בכל מגזין תיירות או ערוץ טיולים מקומי, מטיילים מערביים רבים פוסחים על סודז'ואו, ולא בצדק: יופייה של העיר וקרבתה לשאנגחאי ולחאנגדז'ואו הופכים אותה ליעד אידיאלי ליום-יומיים, והיא מושלמת למי שרוצה לברוח מהעיר הגדולה.

פרסומה הגדול של סודז'ואו הגיע לה מהגנים הקלאסיים הרבים בשטחה, שנבנו בהדרגה במהלך אלף השנים האחרונות על ידי אינטלקטואלים ופקידי ממשל. גנים אלו היו פרטיים במשך מאות שנים, והיוו מושא ההשראה של סופרים ומשוררים בתקופות הזוהר של הקיסרות. כיום גנים אלו עברו שיפוץ והם פתוחים לקהל, במה שעשוי להיות מקבץ הגנים היפה והמטופח בכל סין. חשיבותם של הגנים של סודז'ואו אף זיכתה אותם בהערכה עולמית, וב-1997 הם הוכרזו כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

'ונציה של המזרח' – זה השם שדבק בעיר סודז'ואו (Sūzhōu, 苏州) הפסטוראלית, בעיקר הודות לתעלות המים המפורסמות שלה. העיר נודעה בזכות האווירה הרגועה בה, בנייניה הישנים וסמטאותיה העתיקות. באופן מפתיע למדי, בעוד שהיא מהווה אורחת של כבוד בכל מגזין תיירות או ערוץ טיולים מקומי, מטיילים מערביים רבים פוסחים על סודז'ואו, ולא בצדק: יופייה של העיר וקרבתה לשאנגחאי ולחאנגדז'ואו הופכים אותה ליעד אידיאלי ליום-יומיים, והיא מושלמת למי שרוצה לברוח מהעיר הגדולה.

פרסומה הגדול של סודז'ואו הגיע לה מהגנים הקלאסיים הרבים בשטחה, שנבנו בהדרגה במהלך אלף השנים האחרונות על ידי אינטלקטואלים ופקידי ממשל. גנים אלו היו פרטיים במשך מאות שנים, והיוו מושא ההשראה של סופרים ומשוררים בתקופות הזוהר של הקיסרות. כיום גנים אלו עברו שיפוץ והם פתוחים לקהל, במה שעשוי להיות מקבץ הגנים היפה והמטופח בכל סין. חשיבותם של הגנים של סודז'ואו אף זיכתה אותם בהערכה עולמית, וב-1997 הם הוכרזו כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו.

Suzhou
-0°
snow
humidity: 93%
wind: 4m/s NW
H -1 • L -1
2°
Fri
1°
Sat
4°
Sun
7°
Mon
Weather from OpenWeatherMap

מפה

כתבות עומק

מידע שימושי

סודז'ואו הגעה ועזיבה

במטוס – שדה התעופה סונאן שואופאנג (Sūnán shuòfàng guójì jīchǎng, 苏南硕放国际机场, מסומן WUX) נמצא כ-20 קילומטר ממרכז העיר סודז'ואו ומקבל טיסות מרחבי סין, וכן מכמה יעדים בינלאומיים ובכללם טאיפיי, הונג-קונג, מקאו, טוקיו, אוסקה ובנגקוק. שירות השאטלים של שדה התעופה מגיע למספר נקודות שונות בעיר בעלות של 10-50 יואן. כמו כן, אפשר להגיע לסודז'ואו בקלות גם משדות התעופה של שאנגחאי: פודונג (Pǔdōng guójì jīchǎng, 浦东国际机场, מסומן PVG) וחונגצ'יאו (Hóngqiáo guójìjīchǎng, 虹桥国际机场, מסומן SHA).

ברכבת – לסודז'ואו שתי תחנות רכבת: תחנת הרכבת של סודז'ואו (Sūzhōu zhàn, 苏州站) ותחנת הרכבת הצפונית (Sūzhōu běi  zhàn, 苏州北站) –  שתי התחנות מספקות רכבות ורכבות מהירות לעשרות יעדים בסין בהם בייג'ינג, שאנגחאי, נאנג'ינג, חאנגדז'ואו, ש'י-אן ועוד.

באוטובוס – תחנת האוטובוס המרכזית של סודז'ואו היא התחנה הצפונית (Sūzhōu qìchē běi zhàn, 苏州汽车北站), הנמצאת בסמוך לתחנת הרכבת של סודז'ואו. בתחנה זו תמצאו אוטובוסים ליעדים שונים במחוז ג'יאנגסו וכן לשאנגחאי ולחאנגדז'ואו ועוד.

חזרה ליעדים מרכזיים