מערכת האתר

צוות טרוול צ'יינה עובד ימים כלילות כדי להביא לכם את התוכן החשוב, מעניין ומעודכן ביותר הישר מסין!

צ'אנגצ'ון: אטרקציות מרכזיות

מוזיאון הארמון הקיסרי של מדינת מאנצ'ו

 

בשנת 1931 השתלט הצבא היפני על 3 פרובינציות בצפון מזרח סין והקימו בהן את מדינת הבובות – מאנצ'ו (1931-1945), בראשותו של הקיסר האחרון של שושלת צ'ינג (1644-1911), פו יי. ארמונו של פו יי נמצא כיום בפינה הצפון מזרחית של העיר צ'אנגצ'ון והוא הוסב למוזיאון הארמון הקיסרי של מדינת מאנצ'ו (Museum of the Imperial Palace of the Manchu State, WěiMǎn huánggōng bówùyuàn, 伪满皇宮博物院) בו ניתן ללמוד על הקולוניה היפנית הזו כמו גם על חיי היום יום של פו יי ופילגשיו. בתוך המתחם של הארמון נמצא גם מוזיאון ההיסטוריה של כיבוש צפון-מזרח סין, אשר מתאר את הכיבוש היפני והשלכותיו מנקודת המבט הסינית. לקריאה נוספת לחצו כאן.

הגעה: קו אוטובוס מספר 264 לתחנת המוזיאון (Wěi huánggōng, 伪皇宫) או קו מס' 330 לתחנת רחוב שאאנסי (Shǎnxī lù, 陕西路) או קו 4 של הרכבת הקלה לתחנה הגשר הגדול המזרחי (Dōng dà qiáo, 东大桥), משם מחכה לכם קצת הליכה.
מחיר כניסה: 80 יואן (כרטיס משולב לשני המוזיאונים).

שעות פתיחה: אוקטובר-אפריל: 8:30-16:50, החל מ-15:40 מפסיקים למכור כרטיסים; מאי-ספטמבר: 8:30-17:20, החל מ-16:10 מפסיקים למכור כרטיסים.

מוזיאון הארמון הקיסרי (צילום: נוגה פייגה)

 

פארק האגם הדרומי

 

פארק האגם הדרומי (South Lake Park, Nánhú gōngyuán, 南湖公园) השוכן בדרום מערב העיר, הוא הפארק העירוני השני בגודלו בסין, אחרי ארמון הקיץ בבייג'ינג. מלבד האגם המהווה חלק ניכר משטחו של הפארק, יש בו אזורים מיוערים גדולים המעניקים מפלט מרעש העיר הסואנת ומנוף גושי הבטון העירוניים. בפארק מסלולי הליכה רבים אשר בניגוד למרבית הפארקים בסין, עוד לא כוסו בבטון או בקרשים ובכך נשמר יופיו הטבעי של הפארק. כברוב הפארקים בסין, אם תגיעו לפני השעה 8:00 תזכו לראות חבורות של סינים, ברובם מבוגרים, אשר עוסקות בפעילויות ספורטיביות או אחרות וישמחו לשתף וללמד אתכם.

הגעה: קו 3 של הרכבת הקלה לתחנת רחוב האגם הדרומי (Nánhú gōngyuán, 南湖公园), יש ללכת לאורך הרחוב לכיוון מזרח עד לפארק או קו 4 של הרכבת הקלה לתחנה המזרחית של רחוב האגם הדרומי (Dōngnán hú dàlù, 东南湖大路), יש ללכת לאורך הרחוב לכיוון מערב עד לפארק.
מחיר כניסה: חינם.

שעות פתיחה: 8:00-17:00.

 

פארק ג'ינג-יואה-טאן

 

בפאתי העיר צ'אנגצ'ון נמצא פארק ג'ינג-יואה-טאן (Jingyuetan National Forest Park, Jìng yùe tán guójiā sēnlín gōngyuán, 净月潭国家森林公园) שנחשב לפארק המלאכותי הגדול ביותר בסין. במרכז הפארק אגם רחב ידיים וסביבו מלא הפארק ביערות, בנופו בולטת פגודה הניצבת על גבעה. מלבד זאת תוכלו למצוא בתחומי הפארק סכר שממנו אפשר לצאת לשיט על מימי האגם, מקדש, מגדל פעמון, גן איילים, אתר סקי ואפילו רצועת חוף חולית בה ניתן להשתזף וגם לשחות באגם.

הגעה: קו 3 של הרכבת הקלה לתחנת הפארק (Jìng yùe gōngyuán, 净月公园).
מחיר כניסה: 30 יואן.

שעות פתיחה: 8:00-9:00.

פארק ג'ינג-יואה-טאן, צ'אנגצ'ון (צילום: נוגה פייגה)

 

פארק הסרטים

 

פארק הסרטים (Changchun Film Theme Park, Cháng yǐng shìjì chǎng, 长影世纪场) הנמצא בפאתי העיר צ'אנגצ'ון (בסמוך לפארק ג'ינג-יואה-טאן), נבנה על ידי סטודיו הסרטים המפורסם (לפחות בסין) שבצ'אנגצ'ון (Changchun Film Studios), והינו היחיד מסוגו בתחומי סין. הפארק מנסה לשלב אלמנטים מהפארקים של דיסני ושל הוליווד יוניברסל סטודיו ומחולק לארבעה חלקים: טכנולוגיה חדשנית, ריגוש הסכנה, אמנויות הבמה ואזור נופש. בין היתר הוא מציע סרטי IMAX בתלת ממד, סרטי ארבע ממד, סרטים על מסך כיפה ועוד.

הגעה: קו 3 של הרכבת הקלה עד לתחנה האחרונה, תחנת הפארק (Chángyǐng shìjì chǎng, 长影世纪场).
מחיר כניסה: נובמבר-מרץ: 240 יואן (החל מ-15:00 חצי מחיר); אפריל-אוקטובר: 198 יואן (החל מ-16:00 חצי מחיר; בימי שלישי הכרטיסים בחצי מחיר.

שעות פתיחה: אוקטובר-אפריל: 9:00-16:30; מאי-ספטמבר: 9:00-17:30.

 

רחוב גווילין

 

רחוב גווילין (Guilin Pedestrian Street, Guìlín lù shāngyè jiē, 桂林路商业街) והרחובות הסובבים אותו מהווים אזור גדול של עסקים וחנויות אשר אחר הצהריים הופך גם לבזאר הומה ומציע מגוון רחב של מוצרים, טעמים ומחירים החל מדוכנים המציעים אוכל מפתה (ובעיקר שפע של דוכני "על-האש", או בסינית: שאוקאו, Shāokǎo, 烧烤) או מוצרים מכל הבא ליד, דרך חנויות בוטיק קטנות המציעות תכשיטים, תיקים ובגדים ועד חנויות ענק של ספרים, נעליים ועוד. היתרון הגדול של קניות במקום זה הוא שהאזור הצפון-מזרחי של סין עדיין יחסית בלתי תיירותי, לפחות בכל הנוגע לתיירות חוץ ולכן נדיר לראות מחירים מופקעים כבמקומות המיועדים מראש לתיירים דוגמת השווקים בבייג'ינג.

הגעה: קווי אוטובוס 25, 62, 112, 124, 156, 159, 238, 240, 253, 277, 282, 315, 362 או 363 לתחנת הרחוב (Guìlín lù , 桂林路).

בשעות אחר הצהריים הרחוב הומה אדם ולכן כדאי לשמור היטב על דברים יקרי ערך.

 

 

 

כיכר התרבות

 

כיכר התרבות (Changchun Cultural Square, Chángchūn wénhuà guǎngchǎng, 长春文化广场) היא השטח הפתוח הגדול ביותר בעיר צ'אנגצ'ון. הכיכר אף היוותה את מרכז ההתאספות הציבורית בתקופת שלטון מדינת הבובות מאנצ'ו (1931-1945), שנשענה על תמיכת היפנים. הכיכר היא מקום בילוי פופולרי בקרב תושבי העיר שבאים אחר הצהריים להפריח בה עפיפונים, להאכיל יונים לרקוד, לשיר, להתאמן בפעילויות ספורט שונות או סתם לשבת ולנוח על מדשאותיה. משום כך היא מהווה הזדמנות נפלאה לצפות מקרוב בתרבות הסינית האותנטית.

הגעה: קווי אוטובוס 9, 104, 221, 229, 240, 255, 264, 283, 288 או 229K לתחנת הכיכר (Wénhuà guǎngchǎng, 文化广场).

כיכר התרבות, צ'אנגצ'ון (צילום: נוגה פייגה)

 

פארק הפסלים

 

פארק הפסלים בצ'אנגצ'ון (Changchun World Sculpture Park, Chángchūn shìjiè diāosù gōngyuán, 长春世界雕塑公园) מוקדש לאמנות הפיסול העכשווית ומציג מאות פסלים שפוסלו בידי אמנים מכל רחבי העולם, ואפילו אחד של פסלת ישראלית בשם דינה מרחב. הפארק מחולק לחמישה אזורים המסמלים כל אחת מחמשת היבשות ובנוסף מימין לכניסה לפארק ניתן למצוא גם מוזיאון עם תערוכות המתחלפות מפעם לפעם.

הגעה: קו 3 של הרכבת הקלה לתחנת Wèixīng guǎngchǎng, 卫星广场, ומשם ללכת דרומה לאורך שדרת העם (Rénmín dàjiē, 人民大街), עד שתראו את הפארק משמאלכם או קווי אוטובוס 112, 130, 240, 270, או 312 לתחנת הפארק (Diāosù gōngyuán, 雕塑公园).
מחיר כניסה: לפארק – 20 יואן; למוזיאון הפיסול – 20 יואן.

שעות פתיחה: פארק: 8:00-18:30. מוזיאון: 8:00-16:00.

 

צ'אנג-באי שאן

 

הר צ'אנג-באי או צ'אנג-באי שאן (Changbai Mountain, Chángbái shān, 长白山) הוא הר הגעש פעיל שגובהו 2,744 מטרים. ההר הוא הפסגה הגבוהה ביותר של רכס ההרים המסמן את הגבול בין סין לקוריאה הצפונית והוא כנראה הסיבה העיקרית לשמה מטיילים מגיעים לצ'אנגצ'ון. ההר זכה להערצה בכל התרבויות הסובבות אותו – המאנצ'ורים והקוריאנים החשיבו אותו כמקום מקורם של אבותיהם ואילו בתרבות הסינית הוא מוזכר בטקסטים שמתוארכים עוד לפני הספירה. למרות שמו שמשמעותו המילולית "ההר הלבן תמיד" בכל עונה משנה ההר את פניו ומעניק חוויה ייחודית למבקרים בו. בנוסף, במרומי ההר אגם לוע מדהים ביופיו המכונה "האגם השמיימי" (Tiānchí, 天池). מבחינה תיירותית מחולק האתר לשלושה אזורים: הדרומי, הצפוני והמערבי – השניים האחרונים נחשבים לפופולאריים ונגישים יותר. באזור הצפוני מלבד האגם השמיימי שווה לבקר גם "בבריכה הירוקה העמוקה" (Lǜ yuān tán, 绿渊潭) ובמפל צ'אנג-באי (Chángbái pùbù, 长白瀑布). לקריאה נוספת לחצו כאן.

הגעה: בטיסה – בעיר באי-שאן (Bái shān, 白山), הסמוכה להר יש שדה תעופה הקרוי על שמו (Chángbái shān jīchǎng, 长白山机场), אליו מגיעות טיסות מבייג'ינג (שעתיים,  1,000 יואן) מצ'אנגצ'ון (40 דקות, 600 יואן) ומיעדים נוספים. מנמל התעופה יוצאים אוטובוסים מיוחדים לאזור המערבי של ההר (20 דקות, 5 יואן). ברכבת – ניתן להגיע ברכבת לבאי-חה (Báihé, 白河 או Èrdào Báihé, 二道白河), עיירה קטנה המרוחקת כ-20 קילומטר מהכניסה הצפונית לשמורה. אך הרכבות לשם מעטות וארוכות ביותר ולכן עדיף להגיע לתחנת אנטו (Āntú, 安图) מצ'אנגצ'ון (6-8 שעות, 35-170 יואן) או ממקומות נוספים. מתחנת הרכבת אנטו יוצאים עד שעות הצהריים המאוחרות אוטובוסים מיוחדים רבים לבאי-חה (3 שעות, 40 יואן). בבאי-חה מקומות לינה רבים שרובם ככולם מוציאים בבוקר הסעות לשמורה ואחר הצהריים חזרה, כמו כן ניתן לנסוע ממנה במונית. באוטובוס – אוטובוסים ישירים (7 שעות, 120 יואן) לבאי-חה יוצאים מצ'אנגצון מתחנת האוטובוסים ברחוב חואנג-חה (Huánghé lù kèyùn zhàn, 黄河路客运站) ב-8:00 וב-17:00 ומתחנת האוטובוסים המרכזית (Chángchūn kèyùn zhōngxīn zhàn, 长春客运中心站) ב-6:00 וב-17:00.

כמו כן ניתן להגיע לבאי-חה באוטובוס שיוצא פעם ביום מחרבין (8 שעות, 160 יואן).

מחיר כניסה: המדרון הצפוני: 100 יואן (נסיעות: 68 יואן). המדרון המערבי: 125 יואן (80-85 יואן נוספים עבור אוטובוס לפסגה – אין למעשה אפשרות אחרת, משום שאין שבילי הליכה המובילים למעלה ההר).

שעות פתיחה: שער צפוני: 7:00-18:00; שער מערבי: 6:00-16:00.

tipanda_small

אפילו בשיא הקיץ בפסגת ההר נושבת רוח קרירה – מומלץ להביא בגד חם.

 

 

 

ערי הבירה והקברים של ממלכת קוגוריו 

 

ממלכת קוגוריו הייתה אחת משלושת הממלכות העתיקות ששלטו בחלקים שונים של חצי האי הקוריאני ושל מנצ'וריה בין 37-668 לספירה. בסביבות העיר ג'י-אן (Jí-ān, 集安) שבפרובינציית ג'ילין והעיר חואנרן (Huán rén, 桓仁) שבפרובינציית ליאונינג הסמוכה נמצאים ערי הבירה והקברים של ממלכת קוגוריו (Capital Cities and Tombs of the Ancient Koguryo Kingdom, Gāo jù lì wángchéng, wáng líng jí guìzú mùzàng, 高句丽王城、王陵及贵族墓葬) – שרידים של שלוש ערים עתיקות וכ-40 קברים של הממלכה אשר הוכרו באופן קולקטיבי כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. ליד ג'י-אן תמצאו את אחד המונומנטים הגדולים ביותר מבין השרידים, "קבר הגנרל" (Jiāngjun fén, 将军坟), קבר בצורת פירמידה המתנשא לגובה של 12 מטר ומורכב מלא פחות מאלף אבנים. עוד אתר שראוי לביקור הוא סטלת חאו-טאי-ואנג הניצבת בסמוך לקבר החל משנת 414 לספירה. הסטלה כתובה בסינית קלאסית ומהווה את אחד המקורות הראשוניים והבלעדיים לתולדות ממלכת קוגוריו. בנוסף, במרומי "הר חמשת הנשים" (Wǔ nǚ shān, 五女山) הסמוך לעיר חואנרן, תמצאו את מקום היווצרותה של ממלכת קוגוריו ובירתה הראשונה. טיפוס על ההר ייקח כ-45 דקות ומלבד הליכה בין הריסות העיר תוכלו גם להנות מתצפית על האזור.

הגעה: ג'י-אן: רכבת של כ-6 שעות מצ'אנגצ'ון לעיר טונגחואה (Tōnghuà, 通化) ומשם רכבת נוספת של כשעתיים וחצי שעות (שימו לב כי יש מעט מאוד רכבות ביום לאזור, אך ישנם גם אוטובוסים מתחנת האוטובוסים הישנה של העיר – (Tōnghuàshì kèyùn lǎozhàn, 通化市客运老站). האוטובוסים העירוניים של ג'י-אן לא מגיעים לאתרי ממלכת קוגוריו ולכן מתחנת הרכבת יש להתנייד במונית.
חואנרן: אוטובוס של כ-4 שעות מהתחנה המרכזית של ג'י-אן (Jí-ān qìchē kèyùn zhàn, 集安汽车客运站) או אוטובוס של כשעתיים מתחנת האוטובוסים החדשה של טונגחואה (Tōnghuà kèyùn xīnzhàn, 通化客运新站), ומשם נסיעה של כ-40 דקות במונית.

מחיר כניסה: האתרים בג'י-אן – כל אתר 30 יואן; "הר חמשת הנשים" – 80 יואן.
שעות פתיחה: האתרים בג'י-אן – 8:30-16:30 בחורף, 8:30-17:30 בשאר השנה; "הר חמשת הנשים" – 9:00-17:00 בחורף, 5:30-16:30 בשאר השנה.

מערכת האתר
 
צוות טרוול צ'יינה עובד ימים כלילות כדי להביא לכם את התוכן החשוב, מעניין ומעודכן ביותר הישר מסין!