ערוץ דילוג הנמר2019-04-14T16:13:29+00:00

ערוץ דילוג הנמר

איזור: יונאן

סוג אטרקציה: טרקים

ערוץ דילוג הנמר (Tiger Leaping Gorge, Hǔtiào Xiá, 虎跳峡) כפי שהוא ידוע בקרב מטיילים ישראלים, או למעשה "ערוץ דילוג הטיגריס" הוא בקלות מסלול הטיול הפופולארי ביותר בסין. זהו מסע יפיפה בתוך ערוץ נחל עמוק, בין הרים פסטוראליים, כפרים מרוחקים וצמחים מסקרנים. בערוץ שני מסלולים מרכזיים – מסלול נמוך יחסית המיועד גם לכלי רכב, ומסלול הטיולים הגבוה אותו לוקחים מטיילים רבים. המסלול הגבוה נפרש על פני כ-16 קילומטרים עוצרי נשימה, ורוב המטיילים בוחרים לחלקו ליומיים כדי להנות מהנוף. זהו לא מסלול קל, אך הדבר לא מונע ממטיילים בכל הגילאים ודרגות הכושר לנסות את מזלם. רוב המטיילים עוצרים לישון באכסניה בעלת השם המתאים – Halfway Guesthouse, אחרים עוצרים ב-Tina's Guesthouse.

מידע שימושי

הגעה: נקודת הפתיחה של הטיול היא הכפר צ'יאוטו (Qiáotóu, 桥头)מרבית המטיילים יוצאים מליג'יאנג, על האוטובוסים הנוסעים בתדירות גבוהה לכיוון שאנגרי-לה ועוצרים בעיירה צ'יאוטו (שעתיים, כ-30 יואן).
מחיר כניסה: 65 יואן.
שעות פתיחה: 8:30- 18:00.

אל תקלו ראש במסלול הפופולרי – כל שנה מוצאים פה מספר מטיילים את מותם מהדרדרות של אבנים ותנאי שטח לא טובים. התעדכנו באכסניה בליג'יאנג בנוגע למצב המסלול. קחו אתכם הרבה מים לדרך.