אוכל בבייג'ינג2019-04-14T15:40:30+00:00

אוכל

מידע שימושי | בייג׳ינג

כבירת סין, בייג'ינג מנקזת אל רחובותיה ערב רב של מטבחים וסגנונות מכל קצוות סין. אלפי המסעדות שיש לבירה להציע כוללות מסעדות יוקרה סיניות או מערביות, רשתות מזון מהיר מקומיות ובינלאומיות, מסעדות פועלים זולות וטעימות, מסעדות משפחתיות מסבירות פנים ודוכני רחוב המציעים מגוון רחב של חטיפים או מנות של ממש. לבייג'ינג מספר מנות דגל חלקן מתאימות יותר לחיך הישראלי או המערבי וחלקן פחות, הנה שתיים שמומלץ לנסות:

ברווז פקינג (Běijīng kǎoyā, 北京烤鸭) – זוהי ללא ספק המנה שהכי מזוהה עם בייג'ינג וגם אחת המנות המזוהות ביותר עם סין. שמה של המנה שומר על תעתיק לועזי קודם לשמה הסיני של הבירה – Peking. תושבי בייג'ינג מתגאים במנה זו מאוד ואם תתארחו אצל תושב העיר (לצורך עסקים או לטיול), סיכוי סביר שהוא יזמין אתכם לארוחה באחת המסעדות המתמחות בהכנתה. שיטת הצלייה המיוחדת שומרת על הרכות של בשר הברווז, אך מעניקה לעור הברווז פריכות מדהימה והוא נחשב לחלק הטעים ביותר. על פי רוב הברווז מוגש עם עלי בצק המזכירים בלינצ'סים קטנים ודקים, שעליהם מורחים רוטב סויה או שזיפים ואחר כך אורזים בתוכם את הברווז יחד עם בצל ירוק ולפעמים תוספות נוספות. העור נאכל לעיתים קרובות בליווי סוכר.

אטריות דז'ה-ג'יאנג (Zhájiàngmiàn, 炸酱面) – מנה המאפיינת את צפון סין, וזו של בייג'ינג נחשבת לטובה ביותר. על הפופולריות הרבה לה היא זוכה בקרב הסינים יעידו המסעדות הרבות המתמחות בהכנתה, אך בקרב התיירים המערביים היא עדיין אלמונית למדי. משמעות שם המנה היא "אטריות ברוטב מטוגן", על שם הרוטב המתוק-מלוח של האטריות שעשוי מבשר חזיר טחון המטוגן יחד עם רוטב סויה או מחית פולי סויה צהובים. באופן מסורתי, לאטריות מוסיפים ירקות טריים שונים על פי העונה, אך כיום לכל מסעדה לרוב יש את המיקס הקבוע שלה.