תחבורה בגווילין ויאנגשואו2019-04-14T15:53:04+00:00

תחבורה עירונית

מידע שימושי | גווילין ויאנגשואו

 

באוטובוס

 

גווילין נהנית מרשת קווי אוטובוסים רחבה אשר מגיעים במהירות לכל פינה בעיר. הנסיעה בהם זולה ביותר (לרוב יואן אחד בלבד) אבל היא קצת מסובכת כי התחנות כתובות ונאמרות רק בסינית, ולא תמיד שם התחנה זהה בדיוק לשם האתר. אך אם תראו לאחד הנוסעים את השם של המקום אליו אתם רוצים להגיע הוא בוודאי ישמח לעזור לכם.

שעות פעילות: רוב האוטובוסים פועלים בערך בין 7:00-21:00. בכל מקרה שעות הפעילות של כל קו רשומות על השלטים בתחנות האוטובוס.

  1. באוטובוסים בסין אין צורך לצפצף על מנת שהאוטובוס יעצור, הם עוצרים בכל תחנה בין שיש מי שיורד או עולה בה ובין שאין (כמעט תמיד יש).
  2. הכינו את הכסף לתשלום מחיר הנסיעה מראש ובמדויק, משלמים בעת העלייה לאוטובוס ואין מי שמחזיר עודף.

 

ביאנגשואו – מיניבוסים יוצאים מתחנת האוטובוסים לכיוון מספר אתרי תיירות כמו גבעת הירח, ש'ינגפינג ועוד. המיניבוסים עולים מספר יואנים בודדים (שמשלמים בירידה או אם סדרן מבקש לפני זה – הכינו כסף קטן), ויוצאים כל עשר דקות בערך.

 

במונית

 

המוניות המורשות בגווילין הן לרוב בצבע אדום או ירוק-צהוב, הנסיעה במונית בגווילין זולה ביותר ולרוב אין כל בעיה מיוחדת לתפוס מונית. המחיר ההתחלתי למוניות בעיר עומד על 6-7 יואן (+ יואן אחד – מס על דלק), שכוללים את הנסיעה של 2 הקילומטרים הראשונים, לאחר מכן גובים 1.5 יואן על כל קילומטר, ואחרי 4 קילומטרים, כל קילומטר יעלה 2 יואן. בשעות הלילה (23:00-6:30), המחיר ההתחלתי עולה ל-8 יואן, והמחיר לכל קילומטר נוסף עולה קצת גם הוא. כמו כן, אגרות כבישים או גשרים ישולמו בנוסף על ידי הנוסע. בסוף הנסיעה מעגלים את המחיר למעלה או למטה – מה שיותר קרוב. המוניות כמעט ולא נוסעות מחוץ לאזור העירוני, אם תרצו לנסוע רחוק יותר מומלץ ביותר לסגור את כל הפרטים מראש, כדי שהנהגים לא ינסו להוסיף תשלומים כאלו או אחרים ברגע האחרון.

  1. המוניות המורשות נושאות סימן על הגג ובפנים יהיה תלוי הרישיון של הנהג.
  2. הכינו מראש פתק בסינית עם שם המקום אליו אתם נוסעים, ואם זה לא אתר תיירות מרכזי אז גם כתובת בסינית.

 

ביאנגשואו – בשל הגבלות ממשלתיות, כמעט ואין מוניות ביאנגשואו. בנוסף לרובן אין מונה או שהנהגים מסרבים להשתמש בו ומחירן הוא בין הגבוהים בסין – כ-30 יואן לנסיעה של שלושה-ארבע קילומטרים. מה שנפוץ הרבה יותר הוא טוסטוסים או "טוקטוקים" – שהנסיעה בהם גם זולה יותר. בין כך וכך סגרו את המחיר מראש בכל סוג של מונית – והתכוננו להתמקחות עיקשת עם הנהגים!

 

אופניים

 

אופניים הן דרך ההתניידות האולטימטיבית בגווילין, ועל אחת כמה וכמה ביאנגשואו והכפרים סביבה. נסיעה באופניים ביאנגשואו תאפשר לכם להסתובב בחופשיות בין הכפרים והנופים המקסימים ביאנגשואו ולעצור בכל מקום שתרצו. גם בגווילין וגם ביאנגשואו ניתן לשכור במרבית ההוסטלים, כמו גם בחנויות רבות ברחובות התיירותיים, אופניים בהחל מ-20 יואן ליום (תלוי באיכות האופניים), או במחיר על פי שעה.

  1. בחלק מהמקומות יידרשו להשאיר פיקדון בעת השכירה – דרכון או כ-200 יואן. מומלץ ביותר להשאיר פיקדון כספי ולא למסור את דרכונכם, על כל צרה שלא תהיה.
  2. בטרם השכירה בדקו היטב את האופניים ובמיוחד את הבלמים.
  3. לנסיעה לכפרים ואתרים מחוץ לעיירה יאנגשואו מומלץ לשכור אופני הרים.