אוכל בשאנגחאי2019-04-14T15:50:56+00:00

אוכל

מידע שימושי | שאנגחאי

אין זה מקרה שלשאנגחאי יש הילה של עיר בינלאומית וקוסמופוליטית, וגם בתחום הקולינרי היא לא מאכזבת. תוכלו למצוא בעיר סגנונות בישול מכל קצוות הגלובוס, כמו גם אוכל סיני איכותי ביותר. לשאנגחאי גם מספר מנות מסורתיות אשר ייחודיות רק לה, או שמסעדותיה נחשבות למצטיינות בהכנתן, הנה שתיים שמומלץ לנסות:

ש'יאו-לונג-באו (Xiǎolóngbāo, 小笼包) – ללא שום ספק זו אחת המנות האהובות על תיירים בשאנגחאי. מדובר בכופתאות קטנות מאודות (דמפלינגס/דים סאם), העשויות מבצק דק וממולאות במרק רותח ובבשר חזיר (אם כי היום ניתן למצוא אותן בשלל מילויים ושילובים), ולצידן מוגש רוטב כהה על בסיס חומץ. אחרי שלוקחים את הביס הראשון צריך לשתות מתוכן את המרק בשאיבה ואז רק ניתן לאכול את השאר. מקור הכופתאות מהעיירה נאנש'יאנג שבפרברי העיר שאנגחאי, ולעיתים הן נקראות על שמה נאנש'יאנג ש'יאו-לונג-באו (Nánxiáng xiǎolóngbāo, 南翔小笼包)

בשר חזיר ברוטב אדום (Hóngshāo Ròu, 红烧肉) – בשר החזיר מבושל זמן ארוך ברוטב אדום מבוסס על סויה ויין אורז, אורך הבישול מרכך מאוד את הבשר עד שהוא פשוט נמס בפה ובנוסף מסמיך מאוד את הרוטב העשיר שמכיל לרוב גם ג'ינג'ר, שום ופלפלים חריפים. המנה החריפה-מתוקה הזו היא אחת המנות היותר אופייניות לשאנגחאי כמו גם לכל האזור סביב לה.