גווילין ויאנגשואו – הגעה ועזיבה2019-04-14T15:42:51+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | גווילין ויאנגשואו

 

בטיסה

 

כאחד ממרכזי התיירות החשובים ביותר של סין, העיר גווילין מתהדרת בנמל תעופה מכובד המקבל טיסות מ-30 ערים שונות בסין ובנוסף מ-8 יעדים בינלאומיים. הנמל, הנקרא נמל התעופה ליאנג-ג'יאנג (Guìlín Liǎngjiāng Guójì Jīchǎng, 桂林两江国际机场, ומסומן כ- KWL), מרוחק כ-28 ק"מ ממרכז העיר גווילין.

אחרי כל נחיתה של טיסה, מחכים מחוץ לאולם הנחיתות שאטלים שייקחו אתכם תוך כ-40 דקות למרכז העיר תמורת 20 יואן בלבד. בכיוון ההפוך שאטלים יוצאים כל חצי שעה בין 6:30 ל-20:00 מבניין התעופה האזרחית של גווילין (Guìlín mínháng dàshà, 桂林民航大厦) שנמצא ברחוב שאנגחאי 18 (象山区上海路18号). אם תרצו לקחת מונית, דעו שנהגי המוניות עשויים לנסות לסגור מחיר מראש, אך אם תתעקשו במרבית המקרים ייכנעו ויסכימו לשים מונה – נסיעה בין שדה התעופה למרכז העיר אמורה לעלות כ-80 יואן (אחרי 23:00 בלילה המחיר עולה).

 

ברכבת

 

לעיר גווילין שלוש תחנות רכבת: תחנת הרכבת של גווילין (Guìlín zhàn, 桂林站) – הממוקמת יחסית במרכז העיר ומונית ממנה למרבית המלונות תעלה בין 10-20 ליואן לפי מונה; תחנת הרכבת המערבית ותחנת הרכבת הצפונית (Guìlín běi zhàn, 桂林北站) – הממוקמת הרחק בפרברים הצפוניים של העיר. חלק מהרכבות המגיעות לגווילין עוברות בשתי התחנות, כך שחשוב לדעת לבחור בתחנה המרכזית. כיאה ליעד תיירותי מהולל שכמותה, רשת הרכבות של גווילין מחברת אותה כמעט לכל עיר גדולה בסין וביניהן בייג'ינג, שאנגחאי, חאנגדז'ואו, ש'י-אן, קונמינג, צ'נגדו ועוד, אך קחו בחשבון שפעמים רבות מדובר בנסיעות של מעל ל-20 שעות. 

 

באוטובוס

 

תחנת האוטובוסים המרכזית של גווילין (Kèyùn zǒngzhàn, 客运总站), ממוקמת גם היא במרכז העיר, רק 10 דקות הליכה מתחנת הרכבת של גווילין. יוצאים מכאן אוטובוסים למגוון רחב של יעדים בפרובינציית גואנגש'י, ובכללם לונגשנג, בה נמצאות טרסות האורז לונגג'י, וכמובן ליאנגשואו (ראו הרחבה למטה) ולבירת המחוז נאן-נינג. הממשיכים להונג קונג, יוכלו לתפוס כאן אוטובוס לגואנגדז'ואו או שנדז'ן.

מתחנת האוטובוסים צ'ין-טאן (Qíntán qìchēzhàn, 琴潭汽车站)  יוצאים אוטובוסים לסאן-ג'יאנג ממנה תוכלו להגיע לצ'נג-יאנג וכן אוטובוס ישיר להונג-קונג יוצא אחת ליום ב-9:30 בבוקר.

 

תחבורה מגווילין ליאנגשואו

 

משדה התעופה של גווילין – שאטלים (שעה, 50 יואן) יוצאים משדה התעופה של גווילין ליאנגשואו (בין 9:30-22:30 כל שעה וחצי-שעתיים). אם תנחתו בשעות שהשאטל לא פעיל מונית היא האופציה הישירה היחידה, במקרה כזה מומלץ לתאם איסוף עם ההוסטל או המלון מיאנגשואו שיציעו מחירים נמוכים בהרבה מהמוניות בשדה.

מספר רכבות יוצאות מדי יום מתחנת גווילין, גווילין צפון וגווילין מערב לכיוון יאנגשואו (25 דקות, 23-30 יואן). מתחנת האוטובוסים המרכזית של גווילין יוצאים אוטובוסים תדירים ליאנגשואו (7:00-18:00, כל 20 דקות, שעה וחצי, 20 יואן). בנוסף קיימים מיניבוסים רבים שאפשר לתפוס מחוץ לתחנת הרכבת של גווילין (6:00-22:00, כל 20 דקות, שעה וחצי, 14 יואן), אך הישמרו: לעיתים, בהסכמת נהגי המיניבוס, רמאים ינסו לגרום לכם לרדת לפני ההגעה למרכז יאנגשואו ואז לחייב אתכם על המשך הנסיעה או לקחת אתכם למלון מסוים – הישארו על המיניבוס עד שכל הנוסעים יורדים! התחנה הסופית של המיניבוסים והאוטובוסים היא תחנת האוטובוסים הצפונית של יאנגשואו (Qìchē běi zhàn, 汽车北站).

שיט בנהר הלי – השיט על פני 80 הקילומטרים של נהר הלי בין גווילין ליאנגשואו הוא אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר באזור והתברך בנופים הקסומים של גבעות הקארסט הייחודיות לאזור. אך מכיוון שמשך השיט, האורך 4-5 שעות, ארוך בהרבה מהנסיעה באוטובוס או במיניבוס, ומכיוון שאת אותם הנופים ניתן לראות אחר כך במסלולי שיט מוצלחים וזולים יותר באזור יאנגשואו, מטיילים רבים אומרים בדיעבד כי השיט אינו מצדיק את עצמו.

הגעה: השיט יוצא מגשר השחרור שבדאונטאון גווילין (Jiěfàng qiǎo, 解放桥)
מחיר: "שיט מערבי" (הכולל קצת הסברים באנגלית) – 400 יואן; "שיט סיני" – 250 יואן.

אם אינכם רוצים לוותר על השיט קיימת אופציה זולה בהרבה של שיט קצר יותר (שעה וחצי) בסירת במבוק על פני החלק הכי יפה של המסלול. בהוסטלים ובסוכנויות הנסיעות בגווילין יוכלו לארגן לכם, תמורת כ-150 יואן, חבילה הכוללת את הנסיעה עד לנקודת תחילת השיט וכן הסעה מסוף השיט למרכז יאנגשואו.