אוכל בחאנגדז'ואו2019-04-14T15:45:07+00:00

אוכל

מידע שימושי | חאנגדז’ואו

בחאנגדז'ואו היצע מרשים של מסעדות מערביות, רשתות מזון בינלאומיות וסיניות, מסעדות סיניות גנריות, מסעדות מוסלמים ומסעדות ייחודיות לאזורים מסוימים בסין. אך, לעיר גם סגנון בישול ייחודי לה, שהוא חלק מהמטבח של פרובינציית דז'ה-ג'יאנג (אחד משמונת סגנונות הבישול של סין), שמתאפיין במנות טריות ורכות בעלות טעמים עדינים. חאנגדז'ואו מתמחה במבחר מרשים של מנות ייחודיות, הנה שלוש המפורסמות ביותר:

עוף הקבצן (Jiàohuà tóngjī, 叫化童鸡) – עוף שלם ממולא (בדרך כלל בין היתר בבשר חזיר), ספוג ביין בישול ועטוף בעלה לוטוס, מעל העלה מצפים את העוף בשכבה של בוץ וצולים לאורך זמן – כאשר הבוץ מתייבש הוא נשבר ומתקלף בקלות והעוף מוגש עטוף בעלה. היום, במקומות רבים מוותרים על הבוץ ומבשלים את העוף בסיר חימר במקום זאת. לפי האגדה, המנה הוכנה לראשונה על ידי קבצן שהשיג (או גנב לפי גרסה אחרת) עוף שלם, אך לא הייתה לו דרך לבשל את העוף. הקבצן לא ויתר, עטף את העוף בבוץ וקש ובישל אותו במדורה ולהפתעתו הרבה העוף יצא רך וטעים, ושמה של הארומה המיוחדת שלו יצא למרחקים.

חזיר דונגפו (Dōngpōròu, 东坡肉) – המנה הזו מורכבת מקוביות של בשר ושומן חזיר המבושלות לאורך זמן ארוך ברוטב סמיך של חומץ יין, בצל ירוק, ג'ינג'ר וסוכר בקדרה סגורה על אש נמוכה. המנה קרויה על שמו של מושל העיר והמשורר סו דונגפו, דמות מפורסמת ביותר בהיסטוריה של חאנגדז'ואו, על שמו קרויה גם טיילת החוצה את האגם המערבי. מסופר כי סו דונגפו אהב מאוד בשר חזיר, וכאות תודה על תרומתו הרבה לעיר, שלחו לו התושבים כמות גדולה של בשר זה. אך סו דונגפו ידע כי התודה האמיתית מגיעה לפועלים שעבדו קשה באגם המערבי, ולכן החליט לחלוק איתם את הבשר, לא לפני שבישל אותו בדרכו המיוחדת.

דג בחומץ של האגם המערבי (Xīhú cùyú, 西湖醋鱼) – דג קרפיון שלם המוגש ברוטב של חומץ וסוכר. אגדה סינית מספרת על שני אחים למשפחת סונג, שהבכור בהם התחתן עם אישה יפת מראה. רשע מקומי שנמשך ליופייה רצח את האח, אך הרשויות הכזיבו את המשפחה ולא הענישו אותו. האישה, שפחדה לחייו של האח הצעיר, הפצירה בו לעזוב את העיר, אך בטרם עזב בישלה לו ארוחה. בארוחה הגישה לו את הדג שטעמו היה מתוק – כזיכרונו של אחיו אך חמוץ – בשל מותו. אחרי מספר שנים האח הפך לפקיד רם דרג ושב לעירו, אך לא הצליח למצוא את גיסתו. יום אחד הוא הוזמן לסעודה בה הוגש לו דג בעל אותו הטעם בדיוק, וכך הוא מצא את האישה והם חיו מאז לצד האגם המערבי.