הגעה ועזיבה – חאנגדז'ואו2019-04-14T15:45:07+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | חאנגדז’ואו

 

בטיסה

 

נמל תעופה של חאנגדז'ואו (Hángzhōu Xiāoshán guójì jīchǎng, 杭州萧山国际机场, מסומן HGH) מקבל טיסות ממגוון רחב של ערים בסין, וכן מכמה וכמה יעדים בינלאומיים כמו הונג-קונג ומקאו, טאיוואן, קוריאה, יפן, סינגפור, תאילנד, וייטנאם ועוד.

שדה התעופה מרוחק 27 קילומטרים ממרכז העיר חאנגדז'ואו, ויוצאים ממנו שאטלים בעלות של 15-20 יואן ליעדים שונים בעיר ובכלל זה למרכז העיר – תחנת וו-לין-מן (Wǔlínmén mínháng shòupiàochù zhàn, 武林门民航售票处站), לשתי תחנות הרכבת של העיר, למספר תחנות אוטובוסים בין עירוניים ועוד. מוניות מורשות תופסים מחוץ לשער 10 ברציפים המיועדים לשם כך, נסיעה למרכז העיר תימשך בין חצי שעה לשעה ומחירה עומד על 70-100 יואן.

 

ברכבת

 

לחאנגדז'ואו שלוש תחנות רכבת: תחנת הרכבת של חאנגדז'ואו (Hángzhōu zhàn, 杭州站) – הגדולה יותר והקרובה יותר למרכז העיר ולאגם המערבי; תחנת הרכבת המזרחית (Hángzhōu dōng zhàn, 杭州东站) – המשופצת והנקייה יותר, אשר בשתיהן עובר קו מס' 1 של הרכבת התחתית; ותחנת הרכבת הדרומית (Hángzhōu nán zhàn, 杭州南站) – אשר נכון להיום נמצאת בשיפוצים. שתי התחנות הפעילות מספקות רכבות ורכבות מהירות לעשרות יעדים בסין בהם בייג'ינג, שאנגחאי, שנדז'ן, נאנג'ינג ועוד.  

 

באוטובוס

 

בחאנגדז'ואו חמש תחנות מרכזיות לאוטובוסים בין עירוניים – המרכזית (Jiǔbǎo kèyùn zhōngxīn zhàn, 九堡客运中心站), הדרומית (Qìchē nán zhàn, 汽车南站), המערבית (Qìchē xī zhàn, 汽车西站), הצפונית (qìchē běi zhàn, 汽车北站) והמזרחית (Qìchē dōng zhàn, 汽车东站). בנוסף, אוטובוסים ישירים ליעדים תיירותיים כמו ההר הצהוב יוצאים ממרכז התיירות של חאנגדז'ואו (Lǚyóu jísàn zhōngxīn, 旅游集散中心). לנסיעה של מספר שעות מועט אוטובוס הוא כנראה אופציה נוחה (אך גם יקרה) יותר מרכבת, ובנוסף לרוב מתאפשר לקנות את כרטיס האוטובוס מיד לפני היציאה.