הגעה ועזיבה – יונאן2019-04-14T15:47:24+00:00

הגעה ועזיבה

מידע שימושי | יונאן

 

בטיסה

 

שדה התעופה הבינלאומי צ'אנג-שוואי (Kunming Changshui International Airport, Kūnmíng chángshuǐ guójì jīchǎng, 昆明长水国际机场) החדש של קונמינג בירת יונאן, המקוצר כ-KMG, כבר מתהדר בתואר אחד משדות התעופה הגדולים בסין. הוא ממוקם 25 קילומטרים צפון-מזרחית למרכז העיר, ומאז שנפתח בסוף שנת 2012 עוברים בו לא פחות מ-30 מיליון נוסעים בשנה. יוצאות מכאן טיסות פנימיות ליעדים בפרובינציה (כמו לליג'יאנג ולש'י-שואנג-באנה), בסין (בייג'ינג, שאנגחאי ועוד) ואף ליעדים אטרקטיביים ברחבי אסיה.

קו מס' 6 של המטרו מחבר בין שדה התעופה לתחנת האוטובוסים המזרחית של קונמינג. הקו יוצא מקומה B2, עולה חמישה יואן ופועל בין 5:00 בבוקר ל-22:00 (בכיוון ההפוך: 9:00-24:00). הנסיעה לוקחת 20 דקות, ומתחנת האוטובוסים ניתן לקחת קווים כמעט לכל מקום בעיר. מהטרמינל יוצאים גם מספר קווי שאטלים, המחברים בין שדה התעופה לחלקיה השונים של העיר. נסיעה בשאטל עולה 25 יואן. מונית משדה התעופה למרכז קונמינג תעלה לכם 80 יואן ומעלה, והכבישים הפקוקים עשויים לתקוע אותכם בדרכים קרוב לשעה. שימו לב שבמונית תצטרכו לשלם גם על מעבר בכביש המהיר (כ-10 יואן).

 

ברכבת

 

לקונמינג ארבע תחנות רכבת, אך רובן לא ממש בשימוש. התחנה המרכזית היא "תחנת הרכבת של קונמינג" או "תחנת הרכבת הדרומית" (Kūnmíng Zhàn, 昆明站), הממוקמת רק שני קילומטרים ממרכז העיר ומחברת את קונמינג – ואת יונאן כולה – לערים מרכזיות כמו צ'נגדו, בייג'ין, שאנגחאי, ש'י-אן ועוד. מכאן גם יוצאות הרכבות לדאלי ולליג'יאנג.

 

באוטובוס

 

מערכת האוטובוסים של קונמינג ידועה ביעילותה ובחדשנות שלה, וסביר כי בטיולכם ביונאן תיסעו לפחות מספר פעמים באוטובוסים. ארבעה טרמינלים של אוטובוסים נמצאים בקצוות העיר קונמינג ונקראים על שם הכיוונים שלהם – תחנת האוטובוסים הצפונית, דרומית, מזרחית ומערבית. החוק הכללי הוא שכל תחנה מוציאה אוטובוסים לכיוון אליו אתם רוצים לנסוע- כלומר אוטובוסים לדאלי ולליג'יאנג (וכמובן לשאנגרי-לה ולדצ'ין) ייצאו מהתחנה המערבית (Xībù qìchē kèyùnzhàn, 西部汽车客运站); אוטובוסים לש'י-שואנג-באנה, לג'יאנשווי, לטראסות האורז ביואניאנג ואפילו ללאוס יוצאות מתחנת האוטובוסים הדרומית ( Nánbù qìchē kèyùnzhàn, 南部汽车客运站); והתחנה המזרחית (Dōngbù qìchē kèyùnzhàn, 东部汽车客运站) תיקח אותכם ליער האבנים ולשדות הצהובים של לואו-פינג. התחנה הצפונית (Běibù qìchē kèyùnzhàn, 北部汽车客运站) היא הדרך להגיע לאדמה האדומה של מחוז דונג-צ'ואן.