תחבורה ביונאן2019-04-14T15:52:40+00:00

תחבורה עירונית

מידע שימושי | יונאן

 

ברכבת התחתית

 

המטרו של קונמינג ( Kūnmíng guǐdào jiāotōng, 昆明轨道交通) צפוי לצלוח על פני תשעה קווים שונים עם לא פחות מ-300 ק"מ של מסילה בנויה. כרגע הוא מתפקד באופן חלקי בלבד, ושימושו המרכזי הוא חיבור בין תחנות הרכבת השונות: קווים 1 ו-2 מתחברים יחדיו ומחברים בין תחנת הרכבת המרכזית, תחנת הרכבת הצפונית, תחנת האוטובוסים הצפונית ותחנת האוטובוסים הדרומית. קו 6 של המטרו מחבר בין תחנת האוטובוסים המזרחית לשדה התעופה של קונמינג. בתחנות כרוז המודיעה את התחנות בסינית ובאנגלית.

שעות פעילות: בערך בין 7:00-22:30.

 

באוטובוס

 

מערכת האוטובוסים של קונמינג מפותחת למדי, ומגיעה לרוב הנקודות בעיר. נסיעה עולה יואן אחד בלבד, אך אוטובוסים מסוימים גובים שני יואן על מערכת מיזוג אוויר. חלק נכבד מאתרי התיירות עוד לא ניתנים לגישה במטרו, והאוטובוסים מכסים את הפער. הקווים מתחילים סביב 6 בבוקר, ומסתיימים ב22:00-23:00 בלילה. זכרו, כמו תמיד, שצריך להביא כסף מדויק לנסיעה.

 

במונית

 

המוניות הרשמיות של קונמינג הן בצבע ירוק או כחול. המחיר ההתחלתי למונית בעיר עומד על 8 יואן (+ 2.5 יואן – מס על דלק), שכוללים את הנסיעה של שלושת הקילומטרים הראשונים, לאחר מכן גובים 1.8 יואן על כל קילומטר. לאחר 10 קילומטרים עולה המחיר ב-50%, כדי לחסות את החזרה של המונית. בלילה (23:00-6:00) המחיר ההתחלתי יהיה 10 יואן, וכל קילומטר יעלה לכם 2.40 יואן. כמו כן, אגרות כבישים או גשרים ישולמו בנוסף על ידי הנוסע. בסוף הנסיעה מעגלים את המחיר למעלה או למטה – מה שיותר קרוב. שימו לב שסביב 18:30 נהיה קשה למדי למצוא מונית- זו השעה בה נהגי המוניות מתחלפים. בנוסף אל תבהלו אם המונית לא מגיעה לנקודה הספציפית שביקשתם או עושה סיבוב קל- מוניות מסוימות לא מורשות להיכנס למרכז העיר בשעות מסוימות.

לעיתים ניתן לראות בקונמינג גם מוניות טוק-טוק (רכב בעל שלושה גלגלים, Sānlúnchē, 三轮车), אותם תוכלו לתפוס אפילו יותר בקלות כנראה. אך קחו בחשבון שהנסיעה בהן היא איטית יותר ולעיתים יקרה יותר. בכל מקרה סגרו את המחיר עם הנהג מראש והתמקחו בעקשנות!

 

באופניים

 

במידה ואתם מעדיפים לפסוח על הפקקים ולפדל ברחבי העיר, בצידי הכבישים בקונמינג ניתן להצטרף להמוני המקומיים ולנסוע באופניים. ניתן לשכור אופניים מרוב האכסניות תמורת כ-20 יואן ליום, אך קחו בחשבון שבמרכז העיר גם התנועה באופניים איטית ופקוקה.